4.6 C
Alba Iulia
Pondělí, 1 června, 2020
  • Bydlení

Vybíráme pro vás

Na jaká úsporná opatření lze získat dotaci?

Žádný člověk nechce platit vysoké sumy za energie. Proto se řada lidí rozhodla investovat do úsporných opatření,...

Při stěhování využívejte systém A, B, C. Usnadní vám následovné vybalování

Na stěhování je pravděpodobně nejhorší balení. Ať už mluvíme o stěhování domu, o stěhování bytu nebo o...

Muži v karanténě. Jak využívají hlavy rodiny svůj volný čas?

S příchodem nového typu koronaviru přišlo také velké zpomalení. Nejen, že zpomalila ekonomika (a to znatelně a...

Člověk si dnes může zařídit svou domácnost do jakéhokoli stylu bydlení. Záleží jenom na tom, co se mu líbí. Pakliže je člověk milovníkem luxusu, pravděpodobně vsadí na anglický styl, který se mnohým jeví trochu kýčovitý. Na druhou stranu pokud je člověk milovníkem jednoduchosti, vsadí na minimalismus nebo na skandinávský styl bydlení, který vnese do domácnosti světlo, navíc ji opticky zvětší. Jestliže však milujete pastelové barvy, romantické pohovky nebo křesla, pak byste měli vsadit právě na romantický styl bydlení, který se dnes taktéž nosí. 

Pro romantické bydlení se rozhodují především ti, kteří chtějí vstoupit do svého domova a hned dýchat tu zasněnou atmosféru, kterou romantika jako taková má. Sice pro každého z nás znamená romantika něco trochu jiného, co se týče stylu bydlení – zde jsou jistá pravidla, kterými se řídit. 

Pastelovým barvám se fandí

Co se týče barev, nemusíte na zdi nanášet nudnou bílou barvu. Romantické bydlení fandí především pastelovým odstínům barev, jako je například starorůžová nebo lehounce modrá barva. V tomto stylu bydlení se dává přednost zkrátka jemným odstínům barev. 

Květiny hrají prim

Pro romantické bydlení jsou typické především květiny, které zkrátka hrají prim. Právě květiny a květinový vzor bývá jakýmsi jednotícím prvkem romantických interiérů, i když jsou na první pohled trochu složitější. Nebojte se květinového vzoru ani na rámech nebo na zrcadlech. 

Ať je domácnost plná světla

Z romantické domácnosti by na vás měla sálat příjemnost a tu zajistíte tak, že bude interiér plný světla. Proto nezatahujte závěsy a nemějte zavřená okna. Sluneční paprsky by měly pronikat do vašeho domova. Navíc právě sluníčko hezky doplňuje pastelové odstíny barev i květinový motiv. 

Trocha přírody neuškodí

Pokud si romantiku představujete ve spojitosti s venkovským stylem bydlení, neměli byste se stranit přírodním materiálům. Klidně vsaďte na dřevěný nábytek, který doplníte o vintage porcelán nebo o zajímavá stínidla lampy s květinovým motivem.

- Advertisement -
- Advertisement -

Redakce doporučuje

Na jaká úsporná opatření lze získat dotaci?

Žádný člověk nechce platit vysoké sumy za energie. Proto se řada lidí rozhodla investovat do úsporných opatření,...
- Advertisement -

Při stěhování využívejte systém A, B, C. Usnadní vám následovné vybalování

Na stěhování je pravděpodobně nejhorší balení. Ať už mluvíme o stěhování domu, o stěhování bytu nebo o stěhování firem jako takových, balení...

Muži v karanténě. Jak využívají hlavy rodiny svůj volný čas?

S příchodem nového typu koronaviru přišlo také velké zpomalení. Nejen, že zpomalila ekonomika (a to znatelně a výrazně), ale také jsme zpomalili...

Jak vrátit parketám zašlou krásu? Zkuste broušení, radí odborník

Dívali jste se na svou podlahu pečlivým okem a zjistili, že by bylo potřeba oživení a rekonstrukce? Pokud máte parkety, řešení je...

Permanentní make-up usnadňuje ženám život: Hodí se i pro vás?

K úpravě pomocí permanentního maku-upu dnes sahá mnoho žen. Tato procedura totiž značně ušetří čas a nabízí pohodlí. Až na některé výjimky...

More Articles Like This

- Komerční sdělení -