4.6 C
Alba Iulia
Čtvrtek, 2 dubna, 2020
  • Bydlení

Vybíráme pro vás

I na fotovoltaiku můžete získat dotaci

V posledních letech roste zájem o solární panely čili o takzvanou fotovoltaickou elektrárnu, kterou si umísíte na...

Workoholismem trpí řada Čechů. Ničí si tím však své zdraví

Neustálé vysedávání za počítačem, každý den strávený v práci, prakticky žádná pracovní doba a takřka žádný osobní...

Jak si vybrat ideální maso na steak?

Kdo by nemiloval steak! Dopřát si jednou za čas dokonale připravený steak v luxusní restauraci v Ostravě,...

V posledních letech se lednice amerického stylu těší velké oblibě. Jde totiž o příjemnou kombinaci velkého prostoru a elegantního designu. Vzhledem k velikosti se americké lednice hodí spíše do větších prostor, kterým dodávají nádech luxusu a nadčasovosti.

Vnější rozměr amerických lednic je nejčastěji kolem 180 cm na výšku, 90 cm na šířku, hluboké jsou pak okolo 75 cm. Některé americké lednice nabídnou až 400 litrů objemu v chladící části, u mrazničky nezřídka i přes 200 litrů. To může být ve srovnání s klasickou kombinovanou lednicí až téměř dvojnásobný objem.

Americká lednice s technologií Door in Door LG GSJ361DIDV

Americké lednice je nejčastěji možné pořídit v provedení se dvěma nebo čtyřmi dveřmi, méně často pak se třemi dveřmi. Záleží tak jen na vkusu každého spotřebitele, který typ mu bude nejbližší.

Jak vybrat americkou lednici?

Protože lednice je spotřebič, který je zapojený (většinou) nonstop, měla by být důležitým faktorem spotřeba elektrické energie. Americká lednice v kategorii A+++ má podobnou roční spotřebu elektrické energie jako běžná kombinovaná chladnička v kategorii A++.

Jakou americkou lednici vybrat

Kromě rozměru, počtu dveří, objemu v chladicí a mrazicí části a energetické třídy, by při výběru americké lednice mohly hrát roli i ostatní parametry a funkce. Například hlučnost, technologie No Frost, nulová zóna, oddělená regulace chlazení, displej, varovný signál otevření dvířek nebo třeba výrobník ledu, který jistě oceníte zvlášť v horkých letních dnech.

Americká lednice Bosch KAD 90VI30

Funkce No Frost zajistí, že je z lednice odváděn teplý vzduch a nevzniká tak nežádoucí námraza, která jinak zvyšuje energetický odběr. Taktéž není nutné složité odmrazování spotřebiče. Stejně tak dva samostatné chladicí okruhy zajišťují lepší využití elektřiny, kdy se po otevření dvířek mrazničky znovu spustí chlazení jen u mrazáku, nikoli u chladničky (a samozřejmě naopak).

Při výběru americké lednice by mohla hrát taky jistou roli cena. Nejlevnější kousek pořídíme od asi 17 tisíc korun, luxusní chladničky pak v ceně přes sto tisíc korun.

- Advertisement -
- Advertisement -

Redakce doporučuje

I na fotovoltaiku můžete získat dotaci

V posledních letech roste zájem o solární panely čili o takzvanou fotovoltaickou elektrárnu, kterou si umísíte na...
- Advertisement -

Workoholismem trpí řada Čechů. Ničí si tím však své zdraví

Neustálé vysedávání za počítačem, každý den strávený v práci, prakticky žádná pracovní doba a takřka žádný osobní život. I tak lze specifikovat...

Jak si vybrat ideální maso na steak?

Kdo by nemiloval steak! Dopřát si jednou za čas dokonale připravený steak v luxusní restauraci v Ostravě, to je gurmánský zážitek, který...

Typy fóliovníkov. Pestujte zeleninu skúsene

Patríte k záhradkárom? Potom iste viete, že sezóna zahradničení už začala. Záhrada sa začína prebúdzať zo svojho spánku, záhony sa začínajú pripravovať...

Česko je na tom bídně. Nejrychlejší internet má Jižní Korea

V dnešní době je připojení k internetu nezbytné. Poskytovatelé internetu proto modernizují a zlepšují kvalitu připojení. Na zahraniční velmoci to ale nestačí.

More Articles Like This

- Komerční sdělení -