5.1 C
Alba Iulia
Sobota, Prosinec 14, 2019
  • Bydlení

Vybíráme pro vás

Za horami i odpočinkem, to láká turisty do Beskyd

Pokud mají Češi na vybranou, kam se vydat na prodloužený víkend nebo na dovolenou, v posledních letech...

Muteo od Sapeli si přiváží další prestižní ocenění za design

Dveře Muteo obdržely v rámci soutěže German Design Awards 2020 od odborné...

Sázíte Sportku? Vyhrát bude od příštího roku ještě těžší

Poslanecká sněmovna ve středu schválila takzvaný daňový balíček, kterým se od příštího roku zvýší zdanění některých „neřestí“....

V posledních letech se lednice amerického stylu těší velké oblibě. Jde totiž o příjemnou kombinaci velkého prostoru a elegantního designu. Vzhledem k velikosti se americké lednice hodí spíše do větších prostor, kterým dodávají nádech luxusu a nadčasovosti.

Vnější rozměr amerických lednic je nejčastěji kolem 180 cm na výšku, 90 cm na šířku, hluboké jsou pak okolo 75 cm. Některé americké lednice nabídnou až 400 litrů objemu v chladící části, u mrazničky nezřídka i přes 200 litrů. To může být ve srovnání s klasickou kombinovanou lednicí až téměř dvojnásobný objem.

Americká lednice s technologií Door in Door LG GSJ361DIDV

Americké lednice je nejčastěji možné pořídit v provedení se dvěma nebo čtyřmi dveřmi, méně často pak se třemi dveřmi. Záleží tak jen na vkusu každého spotřebitele, který typ mu bude nejbližší.

Jak vybrat americkou lednici?

Protože lednice je spotřebič, který je zapojený (většinou) nonstop, měla by být důležitým faktorem spotřeba elektrické energie. Americká lednice v kategorii A+++ má podobnou roční spotřebu elektrické energie jako běžná kombinovaná chladnička v kategorii A++.

Jakou americkou lednici vybrat

Kromě rozměru, počtu dveří, objemu v chladicí a mrazicí části a energetické třídy, by při výběru americké lednice mohly hrát roli i ostatní parametry a funkce. Například hlučnost, technologie No Frost, nulová zóna, oddělená regulace chlazení, displej, varovný signál otevření dvířek nebo třeba výrobník ledu, který jistě oceníte zvlášť v horkých letních dnech.

Americká lednice Bosch KAD 90VI30

Funkce No Frost zajistí, že je z lednice odváděn teplý vzduch a nevzniká tak nežádoucí námraza, která jinak zvyšuje energetický odběr. Taktéž není nutné složité odmrazování spotřebiče. Stejně tak dva samostatné chladicí okruhy zajišťují lepší využití elektřiny, kdy se po otevření dvířek mrazničky znovu spustí chlazení jen u mrazáku, nikoli u chladničky (a samozřejmě naopak).

Při výběru americké lednice by mohla hrát taky jistou roli cena. Nejlevnější kousek pořídíme od asi 17 tisíc korun, luxusní chladničky pak v ceně přes sto tisíc korun.

- Advertisement -
- Advertisement -

Redakce doporučuje

Za horami i odpočinkem, to láká turisty do Beskyd

Pokud mají Češi na vybranou, kam se vydat na prodloužený víkend nebo na dovolenou, v posledních letech...
- Advertisement -

Muteo od Sapeli si přiváží další prestižní ocenění za design

Dveře Muteo obdržely v rámci soutěže German Design Awards 2020 od odborné poroty cenu Special Mention v...

Sázíte Sportku? Vyhrát bude od příštího roku ještě těžší

Poslanecká sněmovna ve středu schválila takzvaný daňový balíček, kterým se od příštího roku zvýší zdanění některých „neřestí“. Zvýšit se mají spotřební daně...

Chcete tip na bezva výlet? Do Říma můžete i letecky

Chystáte se na cestu do Říma? Zvažujete, zda tam jet autobusem, nebo letět letadlem? Letenky se dají koupit levně. Je jen třeba vědět jak...

Co to je americké lednice?

V posledních letech se lednice amerického stylu těší velké oblibě. Jde totiž o příjemnou kombinaci velkého prostoru a elegantního designu. Vzhledem k...

More Articles Like This

- Komerční sdělení -