4.6 C
Alba Iulia
Pondělí, 1 června, 2020
  • Zdraví

Vybíráme pro vás

Na jaká úsporná opatření lze získat dotaci?

Žádný člověk nechce platit vysoké sumy za energie. Proto se řada lidí rozhodla investovat do úsporných opatření,...

Při stěhování využívejte systém A, B, C. Usnadní vám následovné vybalování

Na stěhování je pravděpodobně nejhorší balení. Ať už mluvíme o stěhování domu, o stěhování bytu nebo o...

Muži v karanténě. Jak využívají hlavy rodiny svůj volný čas?

S příchodem nového typu koronaviru přišlo také velké zpomalení. Nejen, že zpomalila ekonomika (a to znatelně a...

Zkušenost s nevěrou ve vztahu není příjemná záležitost a mnoho párů se z takové události nemusí vzpamatovat. Díky dlouhodobé práci obou partnerů se ale může vztah zachránit. V rámci vztahových problémů je nevěra nejčastější problém. O tom, jak ji řešit či zmírnit její následky hovoří psychoterapeutka Miriam Kotrusová. 

Nevěra jako vyústění vztahových problémů

“Partnerská krize je velmi často odrazem toho, že jeden z partnerů není ve vztahu spokojený a naplnění svých potřeb tak hledá mimo vztah,” vysvětluje psychoterapeutka Miriam Kotrusová, která se vztahovými problémy zabývá. 

Zacelení vztahu po nevěře je běh na dlouhou trať a přichází s ním mnoho poznání. Hned na začátku terapie je důležité si říci, jaké mají partneři potřeby a zároveň očekávání ve vztahu. Hlavní je, aby klient poznal nejlépe sám a své životní priority. Nepříjemnou součástí řešení vztahových problémů je fakt, že v sobě budete řešit nepříjemné pocity-zklamání, zradu, pokles sebevědomí, ztrátu důvěry. 

Psychoterapie Praha poskytuje bezpečný prostor 

Podle Miriam Kotrusové z Psychoterapie Praha má většina klientů tendence vidět problémy pouze na straně partnerů. “V bezpečném a podporujícím terapeutickém prostředí, kde psychoterapeut klienta nekritizuje a neodsuzuje, se klient může začít věnovat tomu, čím on sám přispěl ke vzniku partnerské krize. Ve vztazích k druhým platí, že pokud se člověku podaří změnit alespoň něco na svém chování, druhá strana na to postupem času zareaguje také změněným postojem,” říká Miriam Kotrusová z Psychoterapie Praha. 

Zároveň dodává, že žádný odborník nemůže zaručit záchranu každého vztahu. Partneři se musí naučit komunikovat a možná nakonec vyjde najevo, že každý očekává od vztahu něco jiného. 

Individuální psychoterapie vás dovede sebepoznání Tento způsob terapie pomáhá i v případě nevěry. Díky individuální psychoterapii poznává klient lépe sám sebe, začne vnímat své stinné stránky a časem bude sám sebe a své vnitřní konflikty přijímat s pochopením. Ujasní si, co v partnerském vztahu hledá a potřebuje. Dostaneme se mu hlubšího náhledu na sebe a tím na svůj život. Díky individuální terapii se naučí mluvit o svých pocitech a myšlenkám, dovolit si vnímat problémy i na své straně.

- Advertisement -
- Advertisement -

Redakce doporučuje

Na jaká úsporná opatření lze získat dotaci?

Žádný člověk nechce platit vysoké sumy za energie. Proto se řada lidí rozhodla investovat do úsporných opatření,...
- Advertisement -

Při stěhování využívejte systém A, B, C. Usnadní vám následovné vybalování

Na stěhování je pravděpodobně nejhorší balení. Ať už mluvíme o stěhování domu, o stěhování bytu nebo o stěhování firem jako takových, balení...

Muži v karanténě. Jak využívají hlavy rodiny svůj volný čas?

S příchodem nového typu koronaviru přišlo také velké zpomalení. Nejen, že zpomalila ekonomika (a to znatelně a výrazně), ale také jsme zpomalili...

Jak vrátit parketám zašlou krásu? Zkuste broušení, radí odborník

Dívali jste se na svou podlahu pečlivým okem a zjistili, že by bylo potřeba oživení a rekonstrukce? Pokud máte parkety, řešení je...

Permanentní make-up usnadňuje ženám život: Hodí se i pro vás?

K úpravě pomocí permanentního maku-upu dnes sahá mnoho žen. Tato procedura totiž značně ušetří čas a nabízí pohodlí. Až na některé výjimky...

More Articles Like This

- Komerční sdělení -