Čtvrtek, 13 srpna, 2020
  • Zdraví

Vybíráme pro vás

Na co by si měl dát živnostník na stavbě pozor z hlediska BOZP?

Stavebnictví je jedno z nejdůležitějších odvětví českého průmyslu. A je to zároveň jedno z odvětví, které zaměstnává...

Sníží krize kvůli koronaviru ceny nemovitostí?

Je možné, že ceny nemovitosti dosáhly svého vrcholu a nyní kvůli krizi ohledně viru Covid – 19...

Filmové žánre — viete, ktoré sú najobľúbenejšie?

Filmový priemysel produkuje každý rok množstvo filmov v rôznych žánrov. Niektoré z nich sa už tradične tešia veľkej obľube....

Zkušenost s nevěrou ve vztahu není příjemná záležitost a mnoho párů se z takové události nemusí vzpamatovat. Díky dlouhodobé práci obou partnerů se ale může vztah zachránit. V rámci vztahových problémů je nevěra nejčastější problém. O tom, jak ji řešit či zmírnit její následky hovoří psychoterapeutka Miriam Kotrusová. 

Nevěra jako vyústění vztahových problémů

“Partnerská krize je velmi často odrazem toho, že jeden z partnerů není ve vztahu spokojený a naplnění svých potřeb tak hledá mimo vztah,” vysvětluje psychoterapeutka Miriam Kotrusová, která se vztahovými problémy zabývá. 

Zacelení vztahu po nevěře je běh na dlouhou trať a přichází s ním mnoho poznání. Hned na začátku terapie je důležité si říci, jaké mají partneři potřeby a zároveň očekávání ve vztahu. Hlavní je, aby klient poznal nejlépe sám a své životní priority. Nepříjemnou součástí řešení vztahových problémů je fakt, že v sobě budete řešit nepříjemné pocity-zklamání, zradu, pokles sebevědomí, ztrátu důvěry. 

Psychoterapie Praha poskytuje bezpečný prostor 

Podle Miriam Kotrusové z Psychoterapie Praha má většina klientů tendence vidět problémy pouze na straně partnerů. “V bezpečném a podporujícím terapeutickém prostředí, kde psychoterapeut klienta nekritizuje a neodsuzuje, se klient může začít věnovat tomu, čím on sám přispěl ke vzniku partnerské krize. Ve vztazích k druhým platí, že pokud se člověku podaří změnit alespoň něco na svém chování, druhá strana na to postupem času zareaguje také změněným postojem,” říká Miriam Kotrusová z Psychoterapie Praha. 

Zároveň dodává, že žádný odborník nemůže zaručit záchranu každého vztahu. Partneři se musí naučit komunikovat a možná nakonec vyjde najevo, že každý očekává od vztahu něco jiného. 

Individuální psychoterapie vás dovede sebepoznání Tento způsob terapie pomáhá i v případě nevěry. Díky individuální psychoterapii poznává klient lépe sám sebe, začne vnímat své stinné stránky a časem bude sám sebe a své vnitřní konflikty přijímat s pochopením. Ujasní si, co v partnerském vztahu hledá a potřebuje. Dostaneme se mu hlubšího náhledu na sebe a tím na svůj život. Díky individuální terapii se naučí mluvit o svých pocitech a myšlenkám, dovolit si vnímat problémy i na své straně.

- Advertisement -
- Advertisement -

Redakce doporučuje

Na co by si měl dát živnostník na stavbě pozor z hlediska BOZP?

Stavebnictví je jedno z nejdůležitějších odvětví českého průmyslu. A je to zároveň jedno z odvětví, které zaměstnává...
- Komerční sdělení -

Sníží krize kvůli koronaviru ceny nemovitostí?

Je možné, že ceny nemovitosti dosáhly svého vrcholu a nyní kvůli krizi ohledně viru Covid – 19 budou jen padat?

Filmové žánre — viete, ktoré sú najobľúbenejšie?

Filmový priemysel produkuje každý rok množstvo filmov v rôznych žánrov. Niektoré z nich sa už tradične tešia veľkej obľube. Ak neviete, ktoré to sú,...

Kedy je potrebné vymeniť turbo

Viete ako rozpoznať, že máte problém s turbom? Varovné signály jeho poruchy sú nenápadné. Ak však budete vedieť, ktoré to sú, ľahko ich...

Unikátní hologramová technologie HYPERVSN v ČR!

Také se vám při sledování vědeckofantastických filmů odehrávajících se v blízké i vzdálené budoucnosti líbily scény, ve kterých hráli hlavní roli pohyblivé...

More Articles Like This

- Komerční sdělení -