4.6 C
Alba Iulia
Pátek, 3 dubna, 2020

Vybíráme pro vás

I na fotovoltaiku můžete získat dotaci

V posledních letech roste zájem o solární panely čili o takzvanou fotovoltaickou elektrárnu, kterou si umísíte na...

Workoholismem trpí řada Čechů. Ničí si tím však své zdraví

Neustálé vysedávání za počítačem, každý den strávený v práci, prakticky žádná pracovní doba a takřka žádný osobní...

Jak si vybrat ideální maso na steak?

Kdo by nemiloval steak! Dopřát si jednou za čas dokonale připravený steak v luxusní restauraci v Ostravě,...

Chytrý mobilní telefon, chytrá televize, chytrý náramek… A samozřejmě i chytré hodinky. Pokud vám tento pojem zatím nic neříká, v následujícím článku si přečtěte základní informace o této vychytávce. Dozvíte se mimo jiné, pro koho se chytré hodinky hodí a k čemu všemu je možné je používat.

Možností, jak můžou chytré hodinky vypadat, je celá řada. Rozhodně nejde jen o masivní hodinky s gumovým řemínkem, které se hodí tak maximálně do fitness centra nebo k měření vašich běžeckých výkonů. Obzvláště pak některé dámské chytré hodinky jsou velmi elegantním a vkusným doplňkem každé ženy.

Jaké jsou hlavní přednosti používání chytrých hodinek?

Nutno říct, že bez chytrého telefonu by vám chytré hodinky moc služby neudělaly. Aby bylo možné je využívat naplno, musí totiž dojít ke spárování hodinek s mobilním telefonem. To by nešlo bez odpovídajícího operačního systému hodinek, kdy je stěžejní kompatibilita s platformou vašeho chytrého telefonu.

Díky chytrým hodinkám můžete nejen sledovat vaše sportovní statistiky, zjistit, jak je váš spánek ne/kvalitní, ale také číst přijaté zprávy, kontrolovat e-maily, dostat se na internet, přijímat i odmítat hovory, ovládat hudební přehrávač a mnoho dalšího. Dalo by se říct, že chytré hodinky jsou prodlouženou rukou vašeho mobilního telefonu.

Elegance nebo sport

Podle designu se dají chytré hodinky rozdělit do dvou kategorií. První jsou hodinky klasické, na běžné nošení, které poslouží i jako skvělý módní doplněk. Čas na displeji je nejčastěji zobrazen na ručičkovém ciferníku a mají kožený nebo kovový řemínek.

Druhá kategorie bude zajímat především sportovce, jsou to totiž hodinky určené právě jim. Bývají odolnější proti prachu, vodě i nárazu a jejich funkce jsou zaměřeny primárně na sportovní aktivity jako je například měření tepové frekvence nebo používání různých sportovních aplikací.

Chytré hodinky Samsung například nabízí měření aktivity srdce pomocí přesného elektrokardiografu, kterou dokáží změřit za pouhou půlminutu. To je dominantou také konkurenčních Apple Watch. Díky tomuto jednoduchému rozdělení si tak jednoduše zvolíte ty, které pro vás budou ty nejvhodnější.

A co děti?

Specifickou kategorií jsou pak dětské chytré hodinky. Ty, kromě designu přizpůsobenému vašim nejmenším, nabídnou také další vlastnosti, které ocení nejeden starostlivý rodič. Za zmínku stojí GPS lokátor polohy, kdy můžete sledovat pohyb svého dítěte v reálném čase v nainstalované aplikaci přímo ve vašem mobilním telefonu, SOS tlačítko pro rychlé zavolání pomoci, nebo vzdálený odposlech, který můžete využít v situacích, kdy se dítěti nemůžete dovolat. Volání je možné také přímo na dětské chytré hodinky, jsou tedy skvělou alternativou mobilního telefonu, který může být, zvlášť pro menší děti, zatím zbytečné pořizovat. Z chytrých hodinek pro děti je taktéž možné volat a posílat zprávy na předem určená telefonní čísla nebo volání na nežádoucí čísla blokovat.

Chytré elektroniky je na trhu nepřeberné množství, a nejinak tomu je u chytrých hodinek. Jednotliví výrobci se proto předhánějí v tom, co svým zákazníkům nabídnou. Pokud například nejste zdatní v cizích jazycích, budou vás jistě zajímat chytré hodinky v češtině.

- Advertisement -
- Advertisement -

Redakce doporučuje

I na fotovoltaiku můžete získat dotaci

V posledních letech roste zájem o solární panely čili o takzvanou fotovoltaickou elektrárnu, kterou si umísíte na...
- Advertisement -

Workoholismem trpí řada Čechů. Ničí si tím však své zdraví

Neustálé vysedávání za počítačem, každý den strávený v práci, prakticky žádná pracovní doba a takřka žádný osobní život. I tak lze specifikovat...

Jak si vybrat ideální maso na steak?

Kdo by nemiloval steak! Dopřát si jednou za čas dokonale připravený steak v luxusní restauraci v Ostravě, to je gurmánský zážitek, který...

Typy fóliovníkov. Pestujte zeleninu skúsene

Patríte k záhradkárom? Potom iste viete, že sezóna zahradničení už začala. Záhrada sa začína prebúdzať zo svojho spánku, záhony sa začínajú pripravovať...

Česko je na tom bídně. Nejrychlejší internet má Jižní Korea

V dnešní době je připojení k internetu nezbytné. Poskytovatelé internetu proto modernizují a zlepšují kvalitu připojení. Na zahraniční velmoci to ale nestačí.

More Articles Like This

- Komerční sdělení -