14.7 C
Alba Iulia
Čtvrtek, Listopad 14, 2019

Vybíráme pro vás

Máte doma nerezový dřez? Poradíme, jak ho vyčistit

Žádná kuchyně nesmí být bez kuchyňského dřezu. Dokážete si představit kuchyni bez dřezu a dřezové baterie? Dřezy...

Máte doma nerezový dřez? Poradíme, jak ho vyčistit

Žádná kuchyně nesmí být bez kuchyňského dřezu. Dokážete si představit kuchyni bez dřezu a dřezové baterie? Dřezy...

Sprchové dveře SanSwiss

Již máte vystavěnou a obloženou niku v koupelně a teď přemýšlíte jaké sprchové dveře do ní vybrat a...

Zásnubní prsten je jeden z nejdůležitějších šperků v životě ženy. Pokud jste se rozhodl, že zpečetíte svůj vztah se svojí vyvolenou, možná trochu tápete, protože existuje velké množství prstenů, ze kterých můžete vybírat. Jestli má být věnování zásnubního prstenu překvapením, je situace o to těžší, protože výběr je jen na vás. Jak tedy postupovat a na co určitě myslet?

Jakou velikost prstenu?

Velikost prstenu je jasný údaj a vy ho budete muset nějakým způsobem zjistit. Jestli je to možné, půjčte si na pár hodin prsten z partnerčiny šperkovnice a nechte ho přeměřit v klenotnictví. Když si troufáte, změřte ho klidně doma. Nejlepší bude zjistit vnitřní průměr, popřípadě prsten obkreslit. Pozor, zásnubní prsten se nosí na prsteníčku, a proto i vámi měřený prsten by měl být takový, který partnerka skutečně na tomto prstu nosí. Může to být klidně módní stříbrný prsten nebo prstýnek z obecného kovu či plastu. Jestli vaše milá žádný prsten ještě nevlastní, zkuste porovnat svoje prsty s jejími nebo se zeptat někoho z příbuzných. Nestrefil jste se o jednu či dvě velikosti? Nezoufejte, takový šperk se dá lehce upravit, aby ženě skutečně sedl.

eppi_novinky-zpravy

Jaký typ prstenu vybrat?

Možná se vám žena někdy svěřila s tím, po jakém šperku touží. Jestli je milovnicí klenotů, proberte se její sbírkou a zkuste odhadnout její styl. Preferuje spíše klasickou eleganci, nebo vyhledává extravagantní doplňky? Jaké barvy se nejčastěji opakují v jejím šatníku? Je spíše praktická a nosí jednoduchý styl, nebo je romantická duše, která miluje něžné šaty s volánky. Podle toho pak můžete zvolit minimalistický design, či naopak něžné růžové zlato s barevnými drahokamy. Vymyslíte něco opravdu originálního a necháte vyrobit prsten dle vlastního návrhu? Jestli si nejste jistý, volte jednoduchý a nadčasový design. Pokud víte přesně, co hledáte, využijte možnosti nechat si vyrobit šperk na míru.

Drahý kov a drahokamy

Když máte vybraný typ prstenu, stačí si už jen ujasnit, z jakého kovu má být šperk vyrobený a jaký drahokam do něj bude osazen. Nejobvyklejší je kombinace bílého zlata a diamantu. Zlato můžete ale vybrat i žluté nebo moderní růžové. Pokud chcete opravdovou kvalitu a nezáleží vám tolik na ceně, zvolte platinu, která je odolnějším a stálejším kovem.

I diamant může být barevný, nebo místo něj vyberte nějaký z drahokamů. Zvolte třeba takový, který ponese určitou symboliku, drahokamy existují v celé barevné škále. I prsten s perlou je možné pořídit jako zásnubní, i když se to příliš nedoporučuje, zvlášť pokud ho chce žena nosit každý den. Perly jsou náchylné k poškrábání a je potřeba s nimi zacházet opravdu jemně. Místo perly bude tedy vhodnější například safír, rubín nebo morganit, což jsou drahokamy jen o stupeň měkčí než diamant, tedy dostatečně odolné.

Jde vám z toho hlava kolem? Určitě se nebojte a nechte si poradit. V klenotnictví mají s výběrem prstenů bohaté zkušenosti a rádi vás provedou světem třpytivé krásy zásnubních prstenů, kde na vás na konci bude čekat ten pravý a vysněný kousek.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Centrum-Zprávy.cz

Press-News.cz

Seznam-Novinek.cz

- Advertisement -
- Advertisement -

Redakce doporučuje

Máte doma nerezový dřez? Poradíme, jak ho vyčistit

Žádná kuchyně nesmí být bez kuchyňského dřezu. Dokážete si představit kuchyni bez dřezu a dřezové baterie? Dřezy...
- Advertisement -

Máte doma nerezový dřez? Poradíme, jak ho vyčistit

Žádná kuchyně nesmí být bez kuchyňského dřezu. Dokážete si představit kuchyni bez dřezu a dřezové baterie? Dřezy jsou stejně nepostradatelné jako nábytkové...

Sprchové dveře SanSwiss

Již máte vystavěnou a obloženou niku v koupelně a teď přemýšlíte jaké sprchové dveře do ní vybrat a následně nainstalovat? Ideální volbou jsou...

Chaty a chalupy čelí v zimě nájezdům zlodějů. Máte tu svou dobře pojištěnou?

Od začátku roku do konce letních prázdnin stihli zloději vykrást již 1134 chat, oproti loňsku se jedná o třetinu více případů. Nejvíce...

Umelosť vs prirodzenosť

Či si vyberieme v živote umelosť alebo prirodzenosť – tak o tom rozhodujeme väčšinou my sami. Aj keď sa nám táto...

More Articles Like This

- Komerční sdělení -