-3.1 C
Alba Iulia
Čtvrtek, Prosinec 12, 2019
  • Byznys

Vybíráme pro vás

Za horami i odpočinkem, to láká turisty do Beskyd

Pokud mají Češi na vybranou, kam se vydat na prodloužený víkend nebo na dovolenou, v posledních letech...

Muteo od Sapeli si přiváží další prestižní ocenění za design

Dveře Muteo obdržely v rámci soutěže German Design Awards 2020 od odborné...

Sázíte Sportku? Vyhrát bude od příštího roku ještě těžší

Poslanecká sněmovna ve středu schválila takzvaný daňový balíček, kterým se od příštího roku zvýší zdanění některých „neřestí“....

Pečení holubi do úst nelétají… Ani ti virtuální

Nakupování v internetových obchodech je stále populárnější. Kde je poptávka, tam spolehlivě reaguje i nabídka a těch, kteří nabízejí svoje zboží online, tak přibývá. Můžeme navíc předpokládat, že tento trend bude v příštích letech dál pokračovat.

Znamená to snad, že s internetovým obchodem se už nelze prosadit? Rozhodně stále šance jsou. Jak na to?

Připravte se, že to bude náročné

V období mezi lety 2010 a 2015 vzrostl počet e-shopů dokonce o 80 %. Důvodem je především to, že jeho spuštění je poměrně snadnou záležitostí. E-shop lze pořídit levně, mnohá řešení otevírají dokonce možnost si zřídit e-shop zdarma. Konkurence je proto značná, přetlakem trpí zejména odvětví, jako je elektronika nebo oblečení. Což ovšem ani zdaleka neznamená, že trh není otevřený pro nováčky.

Pokud se rozhodnete svůj nápad realizovat, chybět by vám neměla především víra v sebe sama. Potřebujete perfektní servis i poskytované služby. I dnes mají noví provozovatelé internetových obchodů šanci uspět, nicméně se rozhodně neobejdou bez tvrdé dřiny. Je potřeba zkrátka nebát se dělat věci trochu odlišně od ostatních.

Myslete na zákazníka a počítejte

Nezapomeňte ale, že přes to všechno jste tu hlavně pro svoje zákazníky. Pokuste se tedy při plánování svého podnikání uvažovat jako oni. Nutná je promyšlená obchodní strategie. Podle výzkumů Asociace pro elektronickou komerci se například nevyplatí zákazníka nutit k povinné registraci. Odradí to až dvě třetiny z nich.

Součástí vašich úvodních plánů by samozřejmě mělo být i přemýšlení o výdajích. Uchýlíte se k tvorbě vlastního e-shopu nebo využijete levnější pronájem? Myslete i na to, že pronájem e-shopu má svoje limity v rámci budoucího rozvoje. Dále přemýšlejte o tom, jaké budou výdaje na nákup produktů a jejich skladování.

Jaký zvolíte pokladní systém? Stále ještě to sice pro vás nemusí být zcela aktuální téma, nicméně je vhodné již předem zvážit, zda potřebujete přímo EET pokladnu, případně vám bude stačit například aplikace stažená do chytrého telefonu. Ceny EET pokladen se mohou vyšplhat i na desítky tisíc korun a takovouto investici je na místě pro malý e-shop rozmýšlet.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Tiskové-zpravy.eu     

Aktualitycz.cz

Press-Media.cz

- Advertisement -
- Advertisement -

Redakce doporučuje

Za horami i odpočinkem, to láká turisty do Beskyd

Pokud mají Češi na vybranou, kam se vydat na prodloužený víkend nebo na dovolenou, v posledních letech...
- Advertisement -

Muteo od Sapeli si přiváží další prestižní ocenění za design

Dveře Muteo obdržely v rámci soutěže German Design Awards 2020 od odborné poroty cenu Special Mention v...

Sázíte Sportku? Vyhrát bude od příštího roku ještě těžší

Poslanecká sněmovna ve středu schválila takzvaný daňový balíček, kterým se od příštího roku zvýší zdanění některých „neřestí“. Zvýšit se mají spotřební daně...

Chcete tip na bezva výlet? Do Říma můžete i letecky

Chystáte se na cestu do Říma? Zvažujete, zda tam jet autobusem, nebo letět letadlem? Letenky se dají koupit levně. Je jen třeba vědět jak...

Co to je americké lednice?

V posledních letech se lednice amerického stylu těší velké oblibě. Jde totiž o příjemnou kombinaci velkého prostoru a elegantního designu. Vzhledem k...

More Articles Like This

- Komerční sdělení -