Čtvrtek, 13 srpna, 2020
  • Auto-moto

Vybíráme pro vás

Na co by si měl dát živnostník na stavbě pozor z hlediska BOZP?

Stavebnictví je jedno z nejdůležitějších odvětví českého průmyslu. A je to zároveň jedno z odvětví, které zaměstnává...

Sníží krize kvůli koronaviru ceny nemovitostí?

Je možné, že ceny nemovitosti dosáhly svého vrcholu a nyní kvůli krizi ohledně viru Covid – 19...

Filmové žánre — viete, ktoré sú najobľúbenejšie?

Filmový priemysel produkuje každý rok množstvo filmov v rôznych žánrov. Niektoré z nich sa už tradične tešia veľkej obľube....

Honzu Vančuru – frontmana populární hudební skupiny známé jako Plavci – vám jistě nemusíme dlouze představovat. Kromě nálepky úžasného zpěváka a ostříleného řidiče se Honza nyní může pyšnit i testovacím jezdcem auta s pohonem na stlačený zemní plyn – VW Touran.

Honza má za sebou 3 miliony najetých kilometrů, čemuž lze v první chvíli jen stěží uvěřit. Za volant poprvé usedl v roce 1966 a za desítky let strávených na silnici stihl vyzkoušet celou řadu různých vozů, jež se od sebe navzájem lišily značkami i typy. Auto poháněné zemním plynem však nyní vyzkoušel úplně poprvé – a nemůže si jej vynachválit! Svou nejdelší cestu absolvoval koncem 80. let, kdy se vydal za kamarádkou až do vzdáleného Řecka. Z této nádherné země se vrátil až za měsíc a celkem tehdy najel 5 500 kilometrů – a za to klobouk dolů.

Nedocenitelné řidičské zkušenosti

Vzhledem k ujetým kilometrům a Honzově nepochybné řidičské praxi nyní může testovat CNG vůz díky spolupráci se společností Pražská plynárenská. Právě tato společnost dala impuls ke startu projektu a ochotně Honzovi vůz zapůjčila, aby jej vyzkoušel na vlastní kůži a podělil se o své zážitky, dojmy i pocity – byť by mohly být jakékoli. Pražská plynárenská již 8 let provozuje autopůjčovnu, odkud byl zpěvákovi Žena zapůjčen a předseda představenstva Ing. Pavel Janeček k tomuto kroku dodává, že půjčovna slouží především pro ty, kteří mají zájem o využití zemního plynu v dopravě.

Využijte lákavé slevy a cestujte prakticky za hubičku

Pražská plynárenská CNG vozy

 

Není se čemu divit, že již po první jízdě s CNG vozem drtivá většina jezdců, podobně jako Honza Vančura, zjistí, jaké výhody auto s pohonem na zemní plyn nabízí. Z tohoto důvodu se pak spousta z nich rozhodne pořídit si takové vozidlo natrvalo. Společnost pak zájemcům ve spolupráci s partnery dokáže zajistit slevu až 35% na nákup nového vozu – což je nabídka, které lze jen stěží odolat.

Tankování kdekoli a kdykoli

Honza Vančura společně se svou hudební skupinou v rámci koncertní šňůry po celé České republice za jediný týden urazí až 900 kilometrů. Prvotní strach, zda bude mít v případě potřeby kde natankovat, vystřídalo milé překvapení v podobě zjištění, že je v současné době k dispozici 90 veřejných CNG plnicích stanic. To nejen Honzovi, ale samozřejmě i každému řidiči CNG vozu dává jistotu, že bude mít kde natankovat. Co se plnění automobilu zemním plynem týče, i v tomto případě narazíte na další milé překvapení. Oproti klasickému tankování pohonných hmot, na které jste všichni zvyklí, se nejedná o nic složitého a celý proces trvá jen o pár minutek déle.

Když zapomenete natankovat, nic se neděje!

Nejednomu řidiči se během jízdy stalo, že se zapovídal se spolujezdcem a zapomněl natankovat. I Honza Vančura má podobnou zkušenost, kdy cestou z Moravy na Šumavu zapomněl doplnit plyn a s napětím očekával, co se bude dít. Palubní počítat řízeného vozu však Honzu pouze upozornil, že nyní bude čerpat z nádrže na benzin a cesta mohla v klidu pokračovat dále. Nutno podotknout, že CNG vozy mají kromě plynové nádrže i nádrž benzinovou, do které můžete čerpat tradiční pohonné hmoty. Další překvapení Honza zažil v Brně, kde se rozhodl zastavit na plnící stanici, aby autu doplnil potřebný zemní plyn. K údivu mu bylo, že musel pár minut čekat ve frontě za ostatními řidiči plynem poháněných vozů. To je jen důkazem stále sílící popularity, kterou si CNG vozidla u českých řidičů získávají.

Nízké náklady šetří vaší peněženku

Dojmy Honzy Vančury z CNG vozu jsou jen pozitivní. Za přednost by určitě rád označil nízké náklady, kterých s VW Touran dosáhl. Bodem k dobru je téměř 500 km dojezd na plyn, svižná jízda především po dálnicích a rozměrný zavazadlový prostor, který vám jistě přijde vhod. Nemusíte se bát, že by vám překážely tlakové nádoby určené na stlačený zemní plyn. Ty jsou velice šikovně umístěné pod podlahou, díky čemuž nepřijdete ani o kousíček úložného prostoru.

- Advertisement -
- Advertisement -

Redakce doporučuje

Na co by si měl dát živnostník na stavbě pozor z hlediska BOZP?

Stavebnictví je jedno z nejdůležitějších odvětví českého průmyslu. A je to zároveň jedno z odvětví, které zaměstnává...
- Komerční sdělení -

Sníží krize kvůli koronaviru ceny nemovitostí?

Je možné, že ceny nemovitosti dosáhly svého vrcholu a nyní kvůli krizi ohledně viru Covid – 19 budou jen padat?

Filmové žánre — viete, ktoré sú najobľúbenejšie?

Filmový priemysel produkuje každý rok množstvo filmov v rôznych žánrov. Niektoré z nich sa už tradične tešia veľkej obľube. Ak neviete, ktoré to sú,...

Kedy je potrebné vymeniť turbo

Viete ako rozpoznať, že máte problém s turbom? Varovné signály jeho poruchy sú nenápadné. Ak však budete vedieť, ktoré to sú, ľahko ich...

Unikátní hologramová technologie HYPERVSN v ČR!

Také se vám při sledování vědeckofantastických filmů odehrávajících se v blízké i vzdálené budoucnosti líbily scény, ve kterých hráli hlavní roli pohyblivé...

More Articles Like This

- Komerční sdělení -