5.1 C
Alba Iulia
Sobota, Prosinec 14, 2019
  • Cestování

Vybíráme pro vás

Za horami i odpočinkem, to láká turisty do Beskyd

Pokud mají Češi na vybranou, kam se vydat na prodloužený víkend nebo na dovolenou, v posledních letech...

Muteo od Sapeli si přiváží další prestižní ocenění za design

Dveře Muteo obdržely v rámci soutěže German Design Awards 2020 od odborné...

Sázíte Sportku? Vyhrát bude od příštího roku ještě těžší

Poslanecká sněmovna ve středu schválila takzvaný daňový balíček, kterým se od příštího roku zvýší zdanění některých „neřestí“....

Pokud mají Češi na vybranou, kam se vydat na prodloužený víkend nebo na dovolenou, v posledních letech volí spíše pravou českou dovolenou, kterou upřednostňují před zahraničními cestami. Lákavé jsou zejména přírodní oblasti, které toho mají tolik, co nabídnout. Podle statistik jsou oblíbené zejména Beskydy, kam se jezdí za horami i za odpočinkem. 

Beskydy jsou geomorfologický celek, jedná se o pohoří, které se rozkládá v téměř nejvýchodnější části České republiky. Najdete je těsně u hranic se Slovenskem. Skoro celé území Beskyd pokrývá Chráněná krajinná oblasti Beskydy, který však zasahuje i do Hostýnsko-vsetínské hornatiny a Javorníků. 

Jak jsme zmínili, právě do tohoto koutku České republiky se sjíždí davy turistů, které sem láká zejména odpočinek a také hory. 

Největším lákadlem je Lysá hora

Pokud bychom měli vypíchnout jeden vrchol, za kterým se lidé sjíždí, vypíchli bychom Lysou horu, což je skutečně největší lákadlo Moravskoslezských Beskyd. Jedná se zároveň o nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd, na který vede hned několik klikatých cestiček. Nejoblíbenější trasou je Bezručův výplaz, který je pojmenován po známém českém umělci. 

Samozřejmě Lysá hora není jediný atraktivní vrchol v Beskydech. Lidé pravidelně zdolávají také Smrk, který je druhou nejvyšší horou Moravskoslezských Beskyd a v jehož masivu najdeme celou řadu dalších menších vrcholků. 

Když odpočinek, tak wellness

Druhým důvodem, proč se lidé sjíždí do Beskyd, je odpočinek. A kde si nejlépe odpočinete? No přece ve wellness! O wellness v Beskydech není nouze, stejně tak není nouze o luxusní ubytování v Beskydech. Pokud smíme doporučit konkrétní ubytování, doporučujeme ubytování v Kunčicích pod Ondřejníkem, kde se nachází Penzion Jurášek. Zažijte zde i vy romantickou dovolenou či romantický víkend v samém srdci Beskyd.

- Advertisement -
- Advertisement -

Redakce doporučuje

Za horami i odpočinkem, to láká turisty do Beskyd

Pokud mají Češi na vybranou, kam se vydat na prodloužený víkend nebo na dovolenou, v posledních letech...
- Advertisement -

Muteo od Sapeli si přiváží další prestižní ocenění za design

Dveře Muteo obdržely v rámci soutěže German Design Awards 2020 od odborné poroty cenu Special Mention v...

Sázíte Sportku? Vyhrát bude od příštího roku ještě těžší

Poslanecká sněmovna ve středu schválila takzvaný daňový balíček, kterým se od příštího roku zvýší zdanění některých „neřestí“. Zvýšit se mají spotřební daně...

Chcete tip na bezva výlet? Do Říma můžete i letecky

Chystáte se na cestu do Říma? Zvažujete, zda tam jet autobusem, nebo letět letadlem? Letenky se dají koupit levně. Je jen třeba vědět jak...

Co to je americké lednice?

V posledních letech se lednice amerického stylu těší velké oblibě. Jde totiž o příjemnou kombinaci velkého prostoru a elegantního designu. Vzhledem k...

More Articles Like This

- Komerční sdělení -