4.6 C
Alba Iulia
Čtvrtek, 2 dubna, 2020
  • Cestování

Vybíráme pro vás

I na fotovoltaiku můžete získat dotaci

V posledních letech roste zájem o solární panely čili o takzvanou fotovoltaickou elektrárnu, kterou si umísíte na...

Workoholismem trpí řada Čechů. Ničí si tím však své zdraví

Neustálé vysedávání za počítačem, každý den strávený v práci, prakticky žádná pracovní doba a takřka žádný osobní...

Jak si vybrat ideální maso na steak?

Kdo by nemiloval steak! Dopřát si jednou za čas dokonale připravený steak v luxusní restauraci v Ostravě,...

Pokud mají Češi na vybranou, kam se vydat na prodloužený víkend nebo na dovolenou, v posledních letech volí spíše pravou českou dovolenou, kterou upřednostňují před zahraničními cestami. Lákavé jsou zejména přírodní oblasti, které toho mají tolik, co nabídnout. Podle statistik jsou oblíbené zejména Beskydy, kam se jezdí za horami i za odpočinkem. 

Beskydy jsou geomorfologický celek, jedná se o pohoří, které se rozkládá v téměř nejvýchodnější části České republiky. Najdete je těsně u hranic se Slovenskem. Skoro celé území Beskyd pokrývá Chráněná krajinná oblasti Beskydy, který však zasahuje i do Hostýnsko-vsetínské hornatiny a Javorníků. 

Jak jsme zmínili, právě do tohoto koutku České republiky se sjíždí davy turistů, které sem láká zejména odpočinek a také hory. 

Největším lákadlem je Lysá hora

Pokud bychom měli vypíchnout jeden vrchol, za kterým se lidé sjíždí, vypíchli bychom Lysou horu, což je skutečně největší lákadlo Moravskoslezských Beskyd. Jedná se zároveň o nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd, na který vede hned několik klikatých cestiček. Nejoblíbenější trasou je Bezručův výplaz, který je pojmenován po známém českém umělci. 

Samozřejmě Lysá hora není jediný atraktivní vrchol v Beskydech. Lidé pravidelně zdolávají také Smrk, který je druhou nejvyšší horou Moravskoslezských Beskyd a v jehož masivu najdeme celou řadu dalších menších vrcholků. 

Když odpočinek, tak wellness

Druhým důvodem, proč se lidé sjíždí do Beskyd, je odpočinek. A kde si nejlépe odpočinete? No přece ve wellness! O wellness v Beskydech není nouze, stejně tak není nouze o luxusní ubytování v Beskydech. Pokud smíme doporučit konkrétní ubytování, doporučujeme ubytování v Kunčicích pod Ondřejníkem, kde se nachází Penzion Jurášek. Zažijte zde i vy romantickou dovolenou či romantický víkend v samém srdci Beskyd.

- Advertisement -
- Advertisement -

Redakce doporučuje

I na fotovoltaiku můžete získat dotaci

V posledních letech roste zájem o solární panely čili o takzvanou fotovoltaickou elektrárnu, kterou si umísíte na...
- Advertisement -

Workoholismem trpí řada Čechů. Ničí si tím však své zdraví

Neustálé vysedávání za počítačem, každý den strávený v práci, prakticky žádná pracovní doba a takřka žádný osobní život. I tak lze specifikovat...

Jak si vybrat ideální maso na steak?

Kdo by nemiloval steak! Dopřát si jednou za čas dokonale připravený steak v luxusní restauraci v Ostravě, to je gurmánský zážitek, který...

Typy fóliovníkov. Pestujte zeleninu skúsene

Patríte k záhradkárom? Potom iste viete, že sezóna zahradničení už začala. Záhrada sa začína prebúdzať zo svojho spánku, záhony sa začínajú pripravovať...

Česko je na tom bídně. Nejrychlejší internet má Jižní Korea

V dnešní době je připojení k internetu nezbytné. Poskytovatelé internetu proto modernizují a zlepšují kvalitu připojení. Na zahraniční velmoci to ale nestačí.

More Articles Like This

- Komerční sdělení -