4.6 C
Alba Iulia
Středa, 3 června, 2020
  • Auto-moto

Vybíráme pro vás

Co dělat, když si zabouchnete dveře? Zámečník radí!

Tahle nepříjemná věc se může stát opravdu každému a je jedno, jestli zrovna vycházíte připraveni na pracovní...

Fólie na sklo jako ochrana před zloději i horkem

Věděli jste, že fólie na sklo nabízí mnohostranné využití a dokážou vyřešit mnoho problémů? Jsou vhodné jak...

Na jaká úsporná opatření lze získat dotaci?

Žádný člověk nechce platit vysoké sumy za energie. Proto se řada lidí rozhodla investovat do úsporných opatření,...

Dopravní nehody jsou nejčastější příčinou úmrtí mladých lidí v evropských zemích. Podle statistik je nejkritičtější části roku léto, kdy většina šoférů řídí ještě o něco uvolněněji než jindy.

Čísla jsou alarmující. Mladí Evropané ve věku od 18 do 24 let tvoří 8 % z celkového počtu obyvatel. Počet obětí dopravních nehod v této věkové skupině však tvoří 15 % z celku. Evropská observatoř bezpečnosti silničního provozu podotýká, že v průběhu letních měsíců je číslo ještě o něco vyšší, a to až 21%.

Mladí lidé, kteří mají řidičské oprávnění teprve krátce, nemají tak dobrý odhad jako zkušenější řidiči. Jejich schopnosti jsou navíc často snížené kvůli nepozornosti, stresu a konzumace alkoholu či drog ovlivňujících vnímání.

Problematika zaujala odborníky z automobilky Ford, kteří vypracovali zajímavou statistiku. Průzkumu, jehož smyslem byla analýza rizikového chování mladých řidičů, se zúčastnilo 6500 Evropanů.

Podle průzkumu více než polovina mladých řidičů překračuje povolené rychlostní limity. Rovných 43% čas od času při řízení pošle textovou zprávu, 36% telefonuje a 16% si neláme hlavu s bezpečnostním pásem. Co se týče populárního selfie, za volantem si ho pořizuje 15 % řidičů. S jízdou po konzumaci alkoholu má zkušenosti 13 % řidičů a 11 % mladých lidí si neodpustí sledování videa na smartphonu.

Další zajímavé zjištění souvisí s tím, s kým mladý řidič ve vozidle cestuje. Přibere-li si za cestující spolucestující přátele, tak je chování řidiče mnohem rizikovější, než když připravuje řidiče či prarodiče.

Výše uvedené nešvary potvrdila i renomovaná autoškola v Praze. Lektoři dodali, že se statistiky týkají především mužů, kteří se navíc nechají snadno rozptýlit atraktivními chodci. Vypadá to, že vtípky ohledně nehod způsobených koukáním po hezkých ženách, se zakládají na pravdě.

- Advertisement -
- Advertisement -

Redakce doporučuje

Co dělat, když si zabouchnete dveře? Zámečník radí!

Tahle nepříjemná věc se může stát opravdu každému a je jedno, jestli zrovna vycházíte připraveni na pracovní...
- Advertisement -

Fólie na sklo jako ochrana před zloději i horkem

Věděli jste, že fólie na sklo nabízí mnohostranné využití a dokážou vyřešit mnoho problémů? Jsou vhodné jak do bytů, kanceláří tak i...

Na jaká úsporná opatření lze získat dotaci?

Žádný člověk nechce platit vysoké sumy za energie. Proto se řada lidí rozhodla investovat do úsporných opatření, která povedou ke snížení energetické...

Při stěhování využívejte systém A, B, C. Usnadní vám následovné vybalování

Na stěhování je pravděpodobně nejhorší balení. Ať už mluvíme o stěhování domu, o stěhování bytu nebo o stěhování firem jako takových, balení...

Muži v karanténě. Jak využívají hlavy rodiny svůj volný čas?

S příchodem nového typu koronaviru přišlo také velké zpomalení. Nejen, že zpomalila ekonomika (a to znatelně a výrazně), ale také jsme zpomalili...

More Articles Like This

- Komerční sdělení -