Čtvrtek, 13 srpna, 2020
  • Auto-moto

Vybíráme pro vás

Na co by si měl dát živnostník na stavbě pozor z hlediska BOZP?

Stavebnictví je jedno z nejdůležitějších odvětví českého průmyslu. A je to zároveň jedno z odvětví, které zaměstnává...

Sníží krize kvůli koronaviru ceny nemovitostí?

Je možné, že ceny nemovitosti dosáhly svého vrcholu a nyní kvůli krizi ohledně viru Covid – 19...

Filmové žánre — viete, ktoré sú najobľúbenejšie?

Filmový priemysel produkuje každý rok množstvo filmov v rôznych žánrov. Niektoré z nich sa už tradične tešia veľkej obľube....

Dopravní nehody jsou nejčastější příčinou úmrtí mladých lidí v evropských zemích. Podle statistik je nejkritičtější části roku léto, kdy většina šoférů řídí ještě o něco uvolněněji než jindy.

Čísla jsou alarmující. Mladí Evropané ve věku od 18 do 24 let tvoří 8 % z celkového počtu obyvatel. Počet obětí dopravních nehod v této věkové skupině však tvoří 15 % z celku. Evropská observatoř bezpečnosti silničního provozu podotýká, že v průběhu letních měsíců je číslo ještě o něco vyšší, a to až 21%.

Mladí lidé, kteří mají řidičské oprávnění teprve krátce, nemají tak dobrý odhad jako zkušenější řidiči. Jejich schopnosti jsou navíc často snížené kvůli nepozornosti, stresu a konzumace alkoholu či drog ovlivňujících vnímání.

Problematika zaujala odborníky z automobilky Ford, kteří vypracovali zajímavou statistiku. Průzkumu, jehož smyslem byla analýza rizikového chování mladých řidičů, se zúčastnilo 6500 Evropanů.

Podle průzkumu více než polovina mladých řidičů překračuje povolené rychlostní limity. Rovných 43% čas od času při řízení pošle textovou zprávu, 36% telefonuje a 16% si neláme hlavu s bezpečnostním pásem. Co se týče populárního selfie, za volantem si ho pořizuje 15 % řidičů. S jízdou po konzumaci alkoholu má zkušenosti 13 % řidičů a 11 % mladých lidí si neodpustí sledování videa na smartphonu.

Další zajímavé zjištění souvisí s tím, s kým mladý řidič ve vozidle cestuje. Přibere-li si za cestující spolucestující přátele, tak je chování řidiče mnohem rizikovější, než když připravuje řidiče či prarodiče.

Výše uvedené nešvary potvrdila i renomovaná autoškola v Praze. Lektoři dodali, že se statistiky týkají především mužů, kteří se navíc nechají snadno rozptýlit atraktivními chodci. Vypadá to, že vtípky ohledně nehod způsobených koukáním po hezkých ženách, se zakládají na pravdě.

- Advertisement -
- Advertisement -

Redakce doporučuje

Na co by si měl dát živnostník na stavbě pozor z hlediska BOZP?

Stavebnictví je jedno z nejdůležitějších odvětví českého průmyslu. A je to zároveň jedno z odvětví, které zaměstnává...
- Komerční sdělení -

Sníží krize kvůli koronaviru ceny nemovitostí?

Je možné, že ceny nemovitosti dosáhly svého vrcholu a nyní kvůli krizi ohledně viru Covid – 19 budou jen padat?

Filmové žánre — viete, ktoré sú najobľúbenejšie?

Filmový priemysel produkuje každý rok množstvo filmov v rôznych žánrov. Niektoré z nich sa už tradične tešia veľkej obľube. Ak neviete, ktoré to sú,...

Kedy je potrebné vymeniť turbo

Viete ako rozpoznať, že máte problém s turbom? Varovné signály jeho poruchy sú nenápadné. Ak však budete vedieť, ktoré to sú, ľahko ich...

Unikátní hologramová technologie HYPERVSN v ČR!

Také se vám při sledování vědeckofantastických filmů odehrávajících se v blízké i vzdálené budoucnosti líbily scény, ve kterých hráli hlavní roli pohyblivé...

More Articles Like This

- Komerční sdělení -