-3.1 C
Alba Iulia
Čtvrtek, Prosinec 12, 2019
  • Auto-moto

Vybíráme pro vás

Za horami i odpočinkem, to láká turisty do Beskyd

Pokud mají Češi na vybranou, kam se vydat na prodloužený víkend nebo na dovolenou, v posledních letech...

Muteo od Sapeli si přiváží další prestižní ocenění za design

Dveře Muteo obdržely v rámci soutěže German Design Awards 2020 od odborné...

Sázíte Sportku? Vyhrát bude od příštího roku ještě těžší

Poslanecká sněmovna ve středu schválila takzvaný daňový balíček, kterým se od příštího roku zvýší zdanění některých „neřestí“....

Nechte si včas opravit své kotoučové brzdy a vyhněte se problémovým situacím za volantem. Kompletní výměna vzduchových brzd, využívaných třeba u nákladních automobilů, autobusů či přívěsů, vychází často velmi draze. Ve většině případů lze tak doporučit pouze repase brzdových třmenů, což je vlastně jejich oprava. Paradoxem je, že nové i repasované brzdy mnohdy vydrží spolehlivě fungovat stejně dlouho.

Jak probíhá repase brzdových třmenů a kde si ji objednat

Repasovat své vzduchové brzdy určitě nezvládnete sami doma. Vyplatí se dát auto do specializovaného servisu, kde se na toto zaměřují – což také není v každé opravně, proto byste si vždy předem měli ověřit, zda právě váš servis službu nabízí, případně kontaktovat konkurenci.

Do servisu následně zavezete automobil a tam vám váš brzdový třmen vymění za již repasovaný. Nemusíte tedy na nic čekat – repase brzdových třmenů je velmi rychlá a vy ji bez sebemenších problémů zvládnete během jediného dne. Výjimkou jsou pouze atypické brzdové třmeny, na které je většinou nutné si počkat.

Jestliže nemáte ve svém okolí takto zaměřený servis, obraťte se na webové stránky repase-trmenu.cz. Její pracovníci vám repasovaný třmen dovezou na požadované místo, a tak svůj automobil vůbec nemusíte dávat z domu. Pokud navíc vy sami patříte mezi zkušené automechaniky, tak výměnu hravě zvládnete.

Ušetřete nemalé peníze ve svém rodinném rozpočtu díky kvalitně provedené repasi třmenů. Na zmíněných webových stránkách vám i na opravené vzduchové brzdy poskytnou roční záruku a během této doby v případě jakýchkoliv pochybností provedou servis.

Na výměnu vzduchových brzd nečekejte

Čekání na výměnu by se vám nemuselo vyplatit. Již při malém opotřebení doporučujeme vyměnit současné brzdové třmeny za nové či repasované. Jejich čištění probíhá pískováním, výměnou drobných poškozených dílů a také novou povrchovou úpravou, čímž je zaručena i vyšší odolnost proti vlhku a dalším nepříznivým vlivům. Na pohled jsou však repasované třmeny velmi podobné těm novým. Na repase-trmenu.cz se specializují na brzdové třmeny především od značek Wabco, Haldex, Knorr, BPW nebo Meritor.

- Advertisement -
- Advertisement -

Redakce doporučuje

Za horami i odpočinkem, to láká turisty do Beskyd

Pokud mají Češi na vybranou, kam se vydat na prodloužený víkend nebo na dovolenou, v posledních letech...
- Advertisement -

Muteo od Sapeli si přiváží další prestižní ocenění za design

Dveře Muteo obdržely v rámci soutěže German Design Awards 2020 od odborné poroty cenu Special Mention v...

Sázíte Sportku? Vyhrát bude od příštího roku ještě těžší

Poslanecká sněmovna ve středu schválila takzvaný daňový balíček, kterým se od příštího roku zvýší zdanění některých „neřestí“. Zvýšit se mají spotřební daně...

Chcete tip na bezva výlet? Do Říma můžete i letecky

Chystáte se na cestu do Říma? Zvažujete, zda tam jet autobusem, nebo letět letadlem? Letenky se dají koupit levně. Je jen třeba vědět jak...

Co to je americké lednice?

V posledních letech se lednice amerického stylu těší velké oblibě. Jde totiž o příjemnou kombinaci velkého prostoru a elegantního designu. Vzhledem k...

More Articles Like This

- Komerční sdělení -