Neděle, 27 září, 2020
  • Bydlení

Vybíráme pro vás

V Tišnově vzniká nový výrobní závod společnosti EVVA

Společnost EVVA, výrobce mechanických a elektronických přístupových systémů, spustila výstavbu nového výrobního závodu v Tišnově okres Brno –...

Tipy, které vám pomohou se v létě opravdu ochladit

Letní měsíce jsou specifické v tom, že všichni trávíme většinu času hledáním způsobu, jak se udržet v pohodlí a...

Jak na nízkoenergetické bydlení

Hlavně postavit dům, který by ztrácel co nejméně energie. To je vždy úkol společnosti ORCAN GROUP s.r.o.,...


Podlaha je jedním z nejdůležitějších prvků při vytváření příjemného designu jednotlivých místností v bytech, obytných domech, ale i v komerčních prostorech. Z tohoto důvodu si zákazníci dávají velmi záležet na tom, jakou podlahu vyberou. Vyjma vlastního designu však pochopitelně hraje roli i řada dalších faktorů, jako je cena, náročnost pokládky a následné údržby, barevná stálost či komfort podlahy. Vítězem většiny těchto kategorií se stávají právě plovoucí podlahy!

Komfort i krása

Laminát, vinyl a dřevo. To jsou tři hlavní materiály, se kterými se můžete ve světě plovoucích podlah setkat. Každý z těchto materiálů má své plusy a mínusy, díky kterým si najde své příznivce a odpůrce. Naštěstí však platí, že jednotlivé materiály jsou navzájem poměrně odlišné, každý si tak může najít to své, co mu vyhovuje nejvíce.

Laminát

Mezi výhody tohoto materiálu, která sestává z jednotlivých lamel, je jeho snadná údržba, rychlá a jednoduchá instalace, odolnost vůči poškození, barevná stálost, snadná údržba, možnost výměny poškozených lamel a především cenová dostupnost. Nevýhodou je naopak to, že pod laminátovou podlahu je nutné umístit podložky, které zabraňují šíření hluku. Jejich povrch je chladný a tvrdý a špatně snáší vlhkost.

K dostání jsou dvě kolekce laminátových podlah EGGER PRO laminát a EGGER Basic Plus. Obě nabízí širokou škálu dekorů, které velmi přesvědčivě imitují přírodní materiály, jako je dřevo (borovice, jilm akácie, ořech či velmi oblíbený dub), kámen a další materiály (např. beton).

Vinyl

Hlavní výhodou vinylových krytin je jejich dobrá tepelná a izolační vlastnost. Díky tomu jsou pocitově velmi teplé a příjemné. Vyznačují se i velmi dobrými akustickými vlastnostmi, což v praxi znamená, že přirozeně tlumí zvuk. Dále se snadno udržují, jsou odolné vůči vlhkosti a jsou k dostání v mnoha barevných variacích. Dají se navíc pořídit za poměrně příjemnou cenu. Vinylové podlahy jsou však velmi citlivé na teplotní výkyvy, což je bezesporu jejich hlavní nevýhoda. Jejich teplota by neměla být vyšší než 27°C, na což je potřeba dát pozor zejména tehdy, pokud je pod nimi nainstalováno podlahové topení. Teplota by zároveň neměla klesnout pod 15°C. Jakmile totiž dojte k teplotnímu výkyvu, hrozí vznik nevzhledných spár.

V nabídce je velká škála kolekcí, které nabízí vinylové podlahy v mnoha zajímavých dekorem. Velmi oblíbené jsou podlahy značky Wineo z řady DESIGNline, dále např. kolekce Vinylcomfort či HydroCork. Mezi nejoblíbenější dekory patří i v tomto případě ty, které imitují přírodní dřevo (např. dekor dubu je k dostání v několika desítkách různých barev a provedení). Oblibě se ale těší i mramorové a břidlicové dekory.

Dřevo

Mezi nejtradičnější podlahové krytiny patří bezpochyby dřevo. Jeho hlavní výhodou je především dlouhá životnost, která je zaručena jeho stálostí, odolností a pevností. Jedná se o materiál, který je vhodný pro alergiky, dá se téměř neomezeně renovovat a je ekologický. Nevýhodou dřevěných podlah je riziko jejich mechanického poškození. Podlahy také nejsou příliš vhodné do vlhkých prostor, jako jsou koupelny, dále nevhodně reagují na teplotní rozdíly a jsou oproti výše zmíněným materiálům poměrně drahé.

Dřevěné podlahy jsou k dostání v mnoha atraktivních dekorech, které na trh uvádí řada výrobců. např. Boen DesignWood, PARADOR, ESCO či FEEL WOOD SECA. Je nasnadě, že dřevěné podlahy jsou k dostání výhradě v dřevěných dekorech, k dostání je však více druhů dřevin, např. dub, třešeň, buk, eben, jasan, modřín, javor či ořech.

Snadná pokládka

Jednou z hlavních výhod plovoucích podlah je to, že jejich pokládka je velmi snadná. Probíhá díky zámkovým systémům, jejichž jednotlivé názvy se mohou lišit, jejich princip je však vždy téměř stejný. Jednotlivá prkna jsou opatřena žlábky a výčnělky, které do sebe lze snadno zasunout a poté přitlačením zacvaknout. Po pečlivém nastudování návodu a opatření vhodné podložky tak pokládku podlahy zvládne téměř každý laik.

Více na: www.podlaha-plovouci.cz- Advertisement -
- Advertisement -

Redakce doporučuje

V Tišnově vzniká nový výrobní závod společnosti EVVA

Společnost EVVA, výrobce mechanických a elektronických přístupových systémů, spustila výstavbu nového výrobního závodu v Tišnově okres Brno –...
- Komerční sdělení -

Tipy, které vám pomohou se v létě opravdu ochladit

Letní měsíce jsou specifické v tom, že všichni trávíme většinu času hledáním způsobu, jak se udržet v pohodlí a pokud možno se vyhnout nesnesitelnému...

Jak na nízkoenergetické bydlení

Hlavně postavit dům, který by ztrácel co nejméně energie. To je vždy úkol společnosti ORCAN GROUP s.r.o., která se zabývá stavbou nízkoenergetických...

Zlatá americká nebankovní cesta

Americká hypotéka je často vyhledávaný výraz. Zejména kvůli svým přednostem. Jednou ze základních předností je fakt, že peníze u tohoto úvěru můžete...

Proč by se bál podnikatel registrů?

Pod názvem hypotéka bez registru http://www.fahd.cz/hypoteka-bez-registru/ , stejně tak jako je tomu například v případě americké hypotéky bez dokládání příjmů,...

More Articles Like This

- Komerční sdělení -