Čtvrtek, 1 října, 2020
  • Cestování

Vybíráme pro vás

V Tišnově vzniká nový výrobní závod společnosti EVVA

Společnost EVVA, výrobce mechanických a elektronických přístupových systémů, spustila výstavbu nového výrobního závodu v Tišnově okres Brno –...

Tipy, které vám pomohou se v létě opravdu ochladit

Letní měsíce jsou specifické v tom, že všichni trávíme většinu času hledáním způsobu, jak se udržet v pohodlí a...

Jak na nízkoenergetické bydlení

Hlavně postavit dům, který by ztrácel co nejméně energie. To je vždy úkol společnosti ORCAN GROUP s.r.o.,...

Plánujete se vydat na dovolenou, prodloužený víkend nebo služební cestu a řešíte právě parkování u letiště? Zajímá vás, jaké možnosti se nabízejí a jaká je z nich nejvhodnější? V tom případě vsaďte na porovnání jednotlivých variant.

Auto vs. hromadná doprava

Jako úplně první byste si měli rozhodně promyslet, zda se na letiště dopravíte prostřednictvím hromadné dopravy, taxi nebo vlastním vozem. Každá varianta má přitom svá pro a proti. Hromadná doprava vás pravděpodobně vyjde nejlevněji. Na druhou stranu je třeba počítat s určitým diskomfortem spojeným s cestováním se spoustou dalších osob a zavazadel. Zastávka hromadné dopravy se však nachází obvykle přímo před budovou letiště.

A věděli jste, že vůbec nejdelší český linkový autobus jezdí právě na pražské letiště? Více se dozvíte v TOMTO článku.

Taxi doprava už je pohodlnější, na druhou stranu si za ní připlatíte. Pokud chcete ušetřit, určitě si porovnejte nabídky jednotlivých taxi dopravců a zvažte, která sazba za kilometr pro vás bude nejvýhodnější. Některé společnosti navíc nabízejí i výhodnější tarif spojený s cestou na letiště.

Nebo vsadíte na vlastní automobil. Nebudete se muset řídit žádnými jízdními řády ani aktuální dostupností volného taxi. Zkrátka si to jen odřídíte. U této varianty však navíc musíte vyřešit parkování po dobu, kdy budete pryč.

Parkování u letiště – plný komfort za vyšší cenu

V případě, že jste se rozhodli pro komfort spojený s cestováním na letiště prostřednictvím svého auta, musíte popřemýšlet nad vhodným místem pro parkování. Zřejmě každého nejdříve napadne parkování přímo na letišti. Není nic pohodlnějšího než si zaparkovat před terminálem, ze kterého vám letadlo odlétá. Bohužel, mnohá letiště jsou si toho vědoma, a proto ceny za takové stání na mnoha letištích i v cizině dosahují astronomických částek.

Na druhou stranu letiště symbolizuje opravdu bezpečné místo pro parkování. Jak se můžete dočíst třeba ZDE, bezpečnost na letištích se obecně neustále prohlubuje.

Jak se pohybují ceny

Na mnoha letištích obvykle najdete možnost parkování zdarma na několik málo minut. To je vhodné pro všechny doprovázející osoby, které vás na letiště chtějí dovézt. Dále bývá stání zpoplatněno hodinově, což využijete v případě, že chcete se svými blízkými strávit na letišti ještě pár chvil před samotným odletem.

Pokud se však chystáte vlastním vozem na delší cestu, budete řešit parkování na letišti v řádech několika dnů. Letiště mívají stanovené taxy za jeden den stání, některé přitom nabízejí i nějaké služby navíc. Cena se rovněž často liší podle toho, v jakém místě parkoviště se rozhodnete své auto odstavit. Přímo před vchodem k terminálu tak cena může být o něco vyšší, než v odlehlejší části parkoviště.

Zkuste parkovat v okolí

Pokud jsou pro vás ceny za parkování na letišti příliš vysoké, nabízí se hned několik levnějších alternativ. Každá z nich má přitom své pozitivní i negativní stránky.

Další hlídaná parkoviště

O vaše auto by mělo být po dobu vaší nepřítomnosti vždy postaráno. Využít tak můžete služeb dalších hlídaných parkovišť, u nichž stání vychází zpravidla levněji než přímo na letišti. Ušetříte, a navíc se o svůj vůz nebudete muset zbytečně obávat a kazit si tak dovolenou. Zkuste se přitom poohlédnout po hlídaném parkovišti co nejblíže zastávce hromadné dopravy. Právě tu následně totiž využijete k přepravě až na letiště, což už však bude jen krátká vzdálenost.

Parkování na ulici

Druhá možnost je zcela zdarma, ovšem náročnější na hledání. Někteří cestovatelé dávají přednost odstavení auta v nějaké menší uličce poblíž letiště. Na takovém parkovišti pochopitelně nezaplatíte ani korunu, nevýhodou je ovšem fakt, že se vám o bezpečnost majetku nikdo nepostará.

- Advertisement -
- Advertisement -

Redakce doporučuje

V Tišnově vzniká nový výrobní závod společnosti EVVA

Společnost EVVA, výrobce mechanických a elektronických přístupových systémů, spustila výstavbu nového výrobního závodu v Tišnově okres Brno –...
- Komerční sdělení -

Tipy, které vám pomohou se v létě opravdu ochladit

Letní měsíce jsou specifické v tom, že všichni trávíme většinu času hledáním způsobu, jak se udržet v pohodlí a pokud možno se vyhnout nesnesitelnému...

Jak na nízkoenergetické bydlení

Hlavně postavit dům, který by ztrácel co nejméně energie. To je vždy úkol společnosti ORCAN GROUP s.r.o., která se zabývá stavbou nízkoenergetických...

Zlatá americká nebankovní cesta

Americká hypotéka je často vyhledávaný výraz. Zejména kvůli svým přednostem. Jednou ze základních předností je fakt, že peníze u tohoto úvěru můžete...

Proč by se bál podnikatel registrů?

Pod názvem hypotéka bez registru http://www.fahd.cz/hypoteka-bez-registru/ , stejně tak jako je tomu například v případě americké hypotéky bez dokládání příjmů,...

More Articles Like This

- Komerční sdělení -