4.6 C
Alba Iulia
Pátek, 3 dubna, 2020
  • Zprávy

Vybíráme pro vás

I na fotovoltaiku můžete získat dotaci

V posledních letech roste zájem o solární panely čili o takzvanou fotovoltaickou elektrárnu, kterou si umísíte na...

Workoholismem trpí řada Čechů. Ničí si tím však své zdraví

Neustálé vysedávání za počítačem, každý den strávený v práci, prakticky žádná pracovní doba a takřka žádný osobní...

Jak si vybrat ideální maso na steak?

Kdo by nemiloval steak! Dopřát si jednou za čas dokonale připravený steak v luxusní restauraci v Ostravě,...

Víte, s čím se pracuje v oboru kovovýroba? Nemusíte dlouho hádat, pracuje se zde se stejnými materiály jako ve strojírenství, a sice s hutními materiály, kterých je nespočetné množství. V případě, že si nejste jisti tím, co to hutní materiály jsou, nezoufejte. Nahlédneme nyní kovovýrobě takzvaně pod pokličku a dozvíme se, s jakými konkrétními materiály se v kovovýrobě pracuje. Budeme tím zase o něco chytřejší.

Hutních materiálů je opravdu nepřeberné množství. Bez nich by to nešlo nejen ve zmiňovaném strojírenství, ale ani v kovovýrobě. Bez hutních materiálů by si neporadili ani ve firmě Steeltec CZ, kde probíhá lisování, svařování a mimo jiné také lakování materiálů.

Ocel jako nejčastěji využívaný druh hutního materiálu

K nejčastěji využívaným druhům hutního materiálu patří jednoznačně ocel jako taková. Nemůžeme se tomuto hojnému využití divit, vždyť je to velmi pevný hutní materiál, který se pyšní nadměrně dlouhou životností. I když se s ní ve větší míře setkáme ve strojírenství, v kovovýrobě má také své nezastupitelné místo. Nejčastěji má lesklou podobu, ale existuje také matná nebo broušená.

Plechy jako další v pořadí

Nesmíme opomenout ani plechy, které jsou také hojně využívané ve zmiňované kovovýrobě. Plechy jsou kovové desky, které je možné zakoupit v mnoha tloušťkách a podobách. Není to hutní materiál, který by se rozprodával dál, využívá se zpravidla k výrobě dalších produktů.

Jakly jako tvarované železo

Nesmíme zapomenout ani na takzvané jakly, které jsou jinak řečeno tvarovaným železem, jež má tvar profilu. Lze ho tedy libovolně ohýbat a lez s ním libovolně hýbat. Ovšem nejen díky své ohybatelnosti je dnes hojně využívaný.

Samozřejmě hutních materiálů, s nimiž se pracuje nejen ve zmiňované společnosti, je více než dost. Zmínili jsme však tři nejčastěji používané, s nimiž se setkáte opravdu velice často.

- Advertisement -
- Advertisement -

Redakce doporučuje

I na fotovoltaiku můžete získat dotaci

V posledních letech roste zájem o solární panely čili o takzvanou fotovoltaickou elektrárnu, kterou si umísíte na...
- Advertisement -

Workoholismem trpí řada Čechů. Ničí si tím však své zdraví

Neustálé vysedávání za počítačem, každý den strávený v práci, prakticky žádná pracovní doba a takřka žádný osobní život. I tak lze specifikovat...

Jak si vybrat ideální maso na steak?

Kdo by nemiloval steak! Dopřát si jednou za čas dokonale připravený steak v luxusní restauraci v Ostravě, to je gurmánský zážitek, který...

Typy fóliovníkov. Pestujte zeleninu skúsene

Patríte k záhradkárom? Potom iste viete, že sezóna zahradničení už začala. Záhrada sa začína prebúdzať zo svojho spánku, záhony sa začínajú pripravovať...

Česko je na tom bídně. Nejrychlejší internet má Jižní Korea

V dnešní době je připojení k internetu nezbytné. Poskytovatelé internetu proto modernizují a zlepšují kvalitu připojení. Na zahraniční velmoci to ale nestačí.

More Articles Like This

- Komerční sdělení -