4.6 C
Alba Iulia
Pátek, 29 května, 2020
  • Zprávy

Vybíráme pro vás

Na jaká úsporná opatření lze získat dotaci?

Žádný člověk nechce platit vysoké sumy za energie. Proto se řada lidí rozhodla investovat do úsporných opatření,...

Při stěhování využívejte systém A, B, C. Usnadní vám následovné vybalování

Na stěhování je pravděpodobně nejhorší balení. Ať už mluvíme o stěhování domu, o stěhování bytu nebo o...

Muži v karanténě. Jak využívají hlavy rodiny svůj volný čas?

S příchodem nového typu koronaviru přišlo také velké zpomalení. Nejen, že zpomalila ekonomika (a to znatelně a...

Mnoho z nás si nedokáže představit život bez zraku. Přitom své oči neustále vystavujeme škodlivému záření z mobilních telefonů, počítačů a televizí. Pokud i vás trápí bolest očí, jsou vaše oči unavené, nebo jste ve stresu, vyzkoušejte oční jógu. Jde o soubor cvičení, která váš zrak zregenerují.

Technika cviků

Je důležité provádět cviky správně, aby byl výsledek co nejlepší. Zároveň existuje však mimo techniku cviků i několik pravidel: cviky provádějte bez brýlí, pohyby je potřeba provádět za stálého uvolnění, nic by nemělo být proti vaší srsti – neměli byste cítit žádnou ostrou bolest, ve chvíli, kdy bude pozice či cvik neúnosnou hranicí, skončete. Cviky jsou nejlepší provádět před spaním – uvolníte je po celodenní námaze a přes noc se skvěle zregenerují! A jak na to?

  1. KROK

Nejdříve si promněte oči. Lehce promasírovat můžete také celý obličej – prsty kružte, nebo s nimi do pokožky dělejte malé „ďolíky“. Poté oči zavřete a kývejte hlavou ze strany na stranu, dělejte půlkruhy zprava doleva a naopak. Protáhnete tak krční páteř, která také může přispět k odpočinku vašich očí.

  1. KROK

Hlavu nyní nechejte vzpřímenou a do cviků zapojujte pouze oční bulvy! VE druhém kroku pohybujte očima nahoru a dolů. Tento krok opakujte 10 krát.

  1. KROK

Opět pohybujeme jen očima, a to tentokrát zprava doleva a naopak. Na každou stranu se očima dívejte nejdál, kam to dokážete. Neotáčejte hlavou! Opět opakujte 10 krát.

  1. KROK

Tento krok se může zdát náročný, ale po chvíli zjistíte, že je to snadné. Nyní totiž budete očima pohybovat do úhlopříček. Nejdříve se podívejte doprava nahoru, poté doleva dolů a totéž opakujte 5 krát. Poté se podívejte doleva nahoru a doprava dolů, opět opakujte 5 krát. Dá se říct, že tak budete opisovat postupně písmeno X.

  1. KROK

Tento krok je ještě jednodušší, než předchozí, ale přesto se může zdát náročný, protože jde už o pátý cvik. Nesmíte si říct, že jej vynecháte nebo neuděláte důkladně, vydržte to! Co přijde tedy na řadu? Kroužení očima. Nejprve kružte očima doprava – 5 krát. Poté doleva – opět 5 krát.

  1. KROK

Poslední krok už nebude procvičovat oční svaly, ale přímo oči samotné, a to jejich ostření. Tento krok můžete rozdělit do dvou částí, můžete provádět obě nebo pouze jednu z nich. První možnost provedení toho kroku je následující: Natáhněte před sebe ruku se vztyčeným prstem. Zaostřete zrak na špičku vašeho prstu a poté postupně prst přibližujte blíže k vašim očím. Přitom mějte stále zaostřený zrak.

Druhá možnost (část): Natáhněte před sebe opět ruku se vztyčeným prstem. Zaostřete na špičku prstu, poté mírně uhněte pohledem a najděte předmět, který je vzdálený minimálně 2 metry a nyní zaostřete na něj. Poté střídavě ostřete zrak na špičku prstu a na vzdálený předmět, přitom se snažte interval střídání zrychlovat.

Uvolnění

Nezapomeňte se nakonec uvolnit, opět můžete lehce pohupovat hlavou, nechat oči alespoň minutu zavřené. Ideální je jí spát za úplné tmy, nebo na oči přiložit dlaně tak, aby se k nim nedostalo světlo a chvilku je tak držet. Oči si odpočnou a nasají energii.

- Advertisement -
- Advertisement -

Redakce doporučuje

Na jaká úsporná opatření lze získat dotaci?

Žádný člověk nechce platit vysoké sumy za energie. Proto se řada lidí rozhodla investovat do úsporných opatření,...
- Advertisement -

Při stěhování využívejte systém A, B, C. Usnadní vám následovné vybalování

Na stěhování je pravděpodobně nejhorší balení. Ať už mluvíme o stěhování domu, o stěhování bytu nebo o stěhování firem jako takových, balení...

Muži v karanténě. Jak využívají hlavy rodiny svůj volný čas?

S příchodem nového typu koronaviru přišlo také velké zpomalení. Nejen, že zpomalila ekonomika (a to znatelně a výrazně), ale také jsme zpomalili...

Jak vrátit parketám zašlou krásu? Zkuste broušení, radí odborník

Dívali jste se na svou podlahu pečlivým okem a zjistili, že by bylo potřeba oživení a rekonstrukce? Pokud máte parkety, řešení je...

Permanentní make-up usnadňuje ženám život: Hodí se i pro vás?

K úpravě pomocí permanentního maku-upu dnes sahá mnoho žen. Tato procedura totiž značně ušetří čas a nabízí pohodlí. Až na některé výjimky...

More Articles Like This

- Komerční sdělení -