13.4 C
Alba Iulia
Úterý, Září 17, 2019
  • Bydlení

Vybíráme pro vás

Tenis jako důvod mnoha půjček. Vyjít může na desetitisíce ročně

Mít doma světovou tenisovou jedničku - to je sen mnoha rodičů, kteří své dítě dávají na hodiny...

Azbest jako dříve hojně používaný materiál. Dnes však škodí lidskému zdraví

Z čeho jsou postavené rodinné domy nebo podobné budovy? Z jakých materiálů jsou tvořeny zdi jednotlivých místností?...

LANXESS prodává svůj podnik pro výrobu chemikálií obsahujících chrom

Společnost LANXESS specializující se na chemické látky prodává svůj podnik pro chemikálie obsahující chrom společnosti Brother Enterprises, která...

Zatímco někdo miluje léto a koupání, druhý naopak sníh a zimní sporty. Na čem se však shodneme všichni, je příjemné teplo doma. I ten největší otužilec si během zimy doma rád přitopí.

Právě tady, může mnoho lidí narazit na problém. Vytápění našich domovů je čím dál nákladnější. Díky plynovým kondenzačním kotlům se však dá ušetřit nemalé množství financí. No, a když už topit tak nejen levně, ale i šetrně.

Nejpokrokovější vytápění domů

Za ekologické i ekonomické vytápění lze zcela určitě považovat plynové kondenzační kotle. Kondenzační plynové kotle jsou nejpokrokovější a nejmodernější zařízení k vytápění domů, bytů a kanceláří. Vytvářejí okamžitým spalováním zemního plynu teplo pro potřeby vytápění a současně také pro ohřev teplé užitkové vody.

Již slovo kondenzační naznačuje, že nejde o klasický Žena, ale o kotel, který pracuje v kondenzačním režimu. Moderní technologií hoření plynu v hořáku kondenzačního kotle a současným maximálním využitím vzniklého tepla obsaženého rovněž ve spalinách odváděných do ovzduší, je přiváděná energie zemního plynu dokonale využita. Emisní čistota spalin z tohoto kotle je velmi vstřícná k životnímu prostředí.

Teplo se vám nemusí prodražit

Provoz zařízení je v porovnání s klasickými plynovými kotli mnohem efektivnější. Právě plynových kotlů se dotýká zásadní změna, která plyne z Evropské směrnice o energetické účinnosti. Podle ní musí totiž spotřebiče nést označení energetickým štítkem, jenž prozrazuje, do které příslušné energetické třídy se řadí. Koncem září již nebude možné uvádět na trh nekondenzační plynové kotle. Výluka se týká jen některých výjimečných případů.

Moderní plynové kondenzační kotle jsou vyvinuty tak, aby nahromadily tepelnou energii a vracely ji pro maximální účinnost zpátky do tepelného výměníku. Rozdíl mezi klasickým a kondenzačním kotlem tkví hlavně ve vyšší účinnosti. Ženatoho dosahují prostřednictvím tepelnému výměníku. Ten umí zpracovat horké spaliny, jež u běžných plynových kotlů bez užitku unikají do atmosféry.

Váš dodavatel plynu vám zodpoví dotazy

Pokud vážně uvažujete nad výměnou starého kotle za nový, zkuste se obrátit na svého dodavatele plynu. Mnozí z nich poskytují svým zákazníkům pomoc v podobě poradenství, cenového zvýhodnění nebo finanční spoluúčast. K takovým patří také Pražská plynárenská.  Ta je mimo jiné druhým největším tuzemským dodavatelem. Nabízí za výhodnějších podmínek plynové kotle od renomovaných výrobců jako je například Viessmann. Rovněž plynová topidla různých značek, typů a průtokové ohřívače vody. Ve spolupráci se svými partnery dokáže navíc zajistit i odbornou montáž a uvedení spotřebiče do provozu. Tuto zimu si můžete pořádně přitopit!

- Advertisement -
- Advertisement -

Redakce doporučuje

Tenis jako důvod mnoha půjček. Vyjít může na desetitisíce ročně

Mít doma světovou tenisovou jedničku - to je sen mnoha rodičů, kteří své dítě dávají na hodiny...
- Advertisement -

Azbest jako dříve hojně používaný materiál. Dnes však škodí lidskému zdraví

Z čeho jsou postavené rodinné domy nebo podobné budovy? Z jakých materiálů jsou tvořeny zdi jednotlivých místností? Málokdo ví či si uvědomuje,...

LANXESS prodává svůj podnik pro výrobu chemikálií obsahujících chrom

Společnost LANXESS specializující se na chemické látky prodává svůj podnik pro chemikálie obsahující chrom společnosti Brother Enterprises, která je předním čínským výrobcem chemikálií...

Pohodlná návštěva myčky se Superoperator CZ

Během léta mnozí z nás využívají auto nejen k cestám do práce, ale také na výlety a dovolené. To se projeví na...

5 tipů jak vybrat vysavač

Dříve nebo později přijde chvíle, kdy si potřebujeme koupit nový vysavač. Výkonného pomocníka do domácnosti, který se dokáže postarat o koberec, parkety,...

More Articles Like This

- Komerční sdělení -