4.6 C
Alba Iulia
Čtvrtek, 2 dubna, 2020
  • Finance

Vybíráme pro vás

I na fotovoltaiku můžete získat dotaci

V posledních letech roste zájem o solární panely čili o takzvanou fotovoltaickou elektrárnu, kterou si umísíte na...

Workoholismem trpí řada Čechů. Ničí si tím však své zdraví

Neustálé vysedávání za počítačem, každý den strávený v práci, prakticky žádná pracovní doba a takřka žádný osobní...

Jak si vybrat ideální maso na steak?

Kdo by nemiloval steak! Dopřát si jednou za čas dokonale připravený steak v luxusní restauraci v Ostravě,...

Od začátku roku do konce letních prázdnin stihli zloději vykrást již 1134 chat, oproti loňsku se jedná o třetinu více případů. Nejvíce případů však bývá tradičně v podzimním a zimním období, kdy je pro zloděje, kteří vykrádají opuštěné chaty a chalupy v odlehlých rekreačních oblastech, ideální čas. Majitelé v tomto období nechávají své chaty a chalupy zazimované a bez dozoru. To, že se jim někdo dovnitř vloupal, zjistí leckdy až na jaře. Co můžete udělat pro minimalizaci škod při vloupání do rekreačního objektu a jak jej zabezpečit? 

Objekt zabezpečte, drahé věci odvezte

Při zazimování rekreační chaty neponechávejte nic náhodě. Postupně odvezte vše, co by zloději mohli zpeněžit. Myslete na to, že častými návštěvníky v těchto oblastech jsou bezdomovci nebo narkomani, kteří použijí i trvanlivé potraviny nebo deky. Ze sklepa nebo garáže odvezte jízdní kola, sekačky, traktory a veškeré nářadí, zahradní, stavební a servisní techniku, jako jsou vrtačky, brusky, frézy, vysokotlaké čističe nebo sady nářadí. Před samotným odjezdem vše pečlivě zamkněte, zavřete okna a zabezpečte okenice.

Nezapomeňte na pojištění

Pro případy návštěv nevítaných hostů je dobré si sjednat levné pojištění domácnosti, které se vztahuje také na rekreační objekty. Chatu lze pojistit obdobně jako rodinný dům, výhodou je, že pojištění lze sjednat pouze na základě výměry plochy chaty v m². Objekt budete mít pojištěný nejen pro případy vloupání a krádeže, ale také na škody způsobené požárem, pádem stromů nebo ostatními přírodními živly. 

C:\Stahujeme\novinky-zpravy.cz_ergo_cz_01.jpg

Chraňte svůj majetek i sebe

Mít pojištěnou chatu nebo chalupu je základ. Kromě tohoto pojištění byste měli mít sjednané i pojištění odpovědnosti za škodu. To se vám bude hodit při práci na chalupě se sousedy i v běžném životě. Tato pojistka na blbost se totiž vztahuje na všechny případy, kdy svou neopatrností způsobíte někomu jinému škody na majetku nebo zdraví. A takových případů se najde na chalupě nespočet!

Předchozí článekUmelosť vs prirodzenosť
Další článekSprchové dveře SanSwiss
- Advertisement -
- Advertisement -

Redakce doporučuje

I na fotovoltaiku můžete získat dotaci

V posledních letech roste zájem o solární panely čili o takzvanou fotovoltaickou elektrárnu, kterou si umísíte na...
- Advertisement -

Workoholismem trpí řada Čechů. Ničí si tím však své zdraví

Neustálé vysedávání za počítačem, každý den strávený v práci, prakticky žádná pracovní doba a takřka žádný osobní život. I tak lze specifikovat...

Jak si vybrat ideální maso na steak?

Kdo by nemiloval steak! Dopřát si jednou za čas dokonale připravený steak v luxusní restauraci v Ostravě, to je gurmánský zážitek, který...

Typy fóliovníkov. Pestujte zeleninu skúsene

Patríte k záhradkárom? Potom iste viete, že sezóna zahradničení už začala. Záhrada sa začína prebúdzať zo svojho spánku, záhony sa začínajú pripravovať...

Česko je na tom bídně. Nejrychlejší internet má Jižní Korea

V dnešní době je připojení k internetu nezbytné. Poskytovatelé internetu proto modernizují a zlepšují kvalitu připojení. Na zahraniční velmoci to ale nestačí.

More Articles Like This

- Komerční sdělení -