4.6 C
Alba Iulia
Pondělí, 1 června, 2020

Vybíráme pro vás

Na jaká úsporná opatření lze získat dotaci?

Žádný člověk nechce platit vysoké sumy za energie. Proto se řada lidí rozhodla investovat do úsporných opatření,...

Při stěhování využívejte systém A, B, C. Usnadní vám následovné vybalování

Na stěhování je pravděpodobně nejhorší balení. Ať už mluvíme o stěhování domu, o stěhování bytu nebo o...

Muži v karanténě. Jak využívají hlavy rodiny svůj volný čas?

S příchodem nového typu koronaviru přišlo také velké zpomalení. Nejen, že zpomalila ekonomika (a to znatelně a...

V dnešní době je připojení k internetu nezbytné. Poskytovatelé internetu proto modernizují a zlepšují kvalitu připojení. Na zahraniční velmoci to ale nestačí.

Pro českého zákazníka už to není nedostupné zboží. Ano, myslíme tím kvalitní a rychlý internet. Praha a další velká města se díky optickým linkám dostávají na velice zajímavá čísla. V porovnání se světem si ale moc dobře nestojíme. Dostalo se Česko alespoň mezi deset nejrychlejších zemí na světě?

Česko a rychlé připojení?

Na začátek musíme podotknout, že data jsme získávali z různých zdrojů. Tyto zdroje se ale výrazně rozcházejí. Některé Českou republiku vůbec nezmiňují, další ji řadí mezi 12 zemí s nejrychlejším připojením na světě. Nakonec jsme vsadili na Wikipedii.

Podle ní patří Česku s průměrnou rychlostí 16,9 Mb/s až 14. místo. První příčku drží Jižní Korea s 28,6 Mb za sekundu. Norsko a Švédsko, které obsadili stříbrnou a bronzovou příčku, ztrácí na první místo více než pět a šest Mb. Před Česko se dostal i Hong Kong (21,9 Mb/s) či Rumunsko (17 Mb/s).

Jak získat rychlé připojení?

Na vesnici je klid a pohoda. Co se internetového připojení týče, je to spíše čas plný strasti. Ve velkých městech ale naleznete kvalitní a cenově dostupný internet. Praha, Brno, Pardubice a další velká města hostí velké množství poskytovatelů internetu, kteří právě v těchto lokalitách zpravidla nabízejí stabilní a rychlou optickou přípojku.

Představte si, že byste mohli sledovat film ve 4K a zároveň stahovat objemná data. Rychle a bez výpadků. Přesně to vám nabídne optické připojení k internetu. Kde ho ale získat? V oblasti Prahy, Černošic a Berouna působí společnost Euro Signal. Internet je dostupný ve čtyřech verzích lišících se cenou i rychlostí. Rychlost připojení pak dosahuje až na 400/100 Mb/s.

- Advertisement -
- Advertisement -

Redakce doporučuje

Na jaká úsporná opatření lze získat dotaci?

Žádný člověk nechce platit vysoké sumy za energie. Proto se řada lidí rozhodla investovat do úsporných opatření,...
- Advertisement -

Při stěhování využívejte systém A, B, C. Usnadní vám následovné vybalování

Na stěhování je pravděpodobně nejhorší balení. Ať už mluvíme o stěhování domu, o stěhování bytu nebo o stěhování firem jako takových, balení...

Muži v karanténě. Jak využívají hlavy rodiny svůj volný čas?

S příchodem nového typu koronaviru přišlo také velké zpomalení. Nejen, že zpomalila ekonomika (a to znatelně a výrazně), ale také jsme zpomalili...

Jak vrátit parketám zašlou krásu? Zkuste broušení, radí odborník

Dívali jste se na svou podlahu pečlivým okem a zjistili, že by bylo potřeba oživení a rekonstrukce? Pokud máte parkety, řešení je...

Permanentní make-up usnadňuje ženám život: Hodí se i pro vás?

K úpravě pomocí permanentního maku-upu dnes sahá mnoho žen. Tato procedura totiž značně ušetří čas a nabízí pohodlí. Až na některé výjimky...

More Articles Like This

- Komerční sdělení -