-1 C
Alba Iulia
Středa, Leden 22, 2020
  • Bydlení

Vybíráme pro vás

Z 218 na 181 miliard korun. Objem nových hypoték loni klesl téměř o pětinu

Největší propad za posledních deset let loni zaznamenal česky hypoteční trh. Přestože průměrná hodnota hypoték od začátku roku vyskočila...

David Rusňák i nadále zůstává v čele investiční skupiny DRFG

Investiční skupina DRFG byla založena v roce 2001 Davidem Rusňákem. Ten i po letošní změně akcionářské struktury...

Míříte na konferenci či veletrh? Vezměte si s sebou digitální panely

Každý podnikatel ví, že se musí do určité míry prezentovat na veřejnosti, že musí zaujmout, dostat se...

Dříve nebo později přijde chvíle, kdy si potřebujeme koupit nový vysavač. Výkonného pomocníka do domácnosti, který se dokáže postarat o koberec, parkety, ale třeba i zvířecí chlupy nebo rozlitou tekutinu. Při výběru vysavače se každý řídí různými kritérii. Ať už hledáte vysavač do malého bytu nebo do rodinného domu, můžete si vybírat ze široké škály možností. Podle čeho byste se tedy měli řídit?

1. Typ podlahy

První věc, od které by se měl výběr odvíjet, je povrch, který chcete čistit. Pokud ve vašem bytě převládá koberec, budete vybírat vysavač s vyšším sacím výkonem, na dlaždičky si můžete dovolit i parní čištění, na parkety zase postačí nižší sací výkon. S kuchyňskou linkou nebo menšími povrchy si poradí i ruční vysavač.

2. Způsob čištění

Dalším parametrem výběru jsou funkce, které vysavač poskytuje. Stačí vám nižší sací výkon, nebo potřebujete důkladné čištění koberců? Potřebujete parní nebo hloubkové čištění? Máte v domácnosti zvíře nebo alergika? Každému z vašich požadavků vyhoví různé typy vysavačů.

Víceúčelový vysavač Thomas Aqua Pet & Family

3. Typ vysavače

Pokud se poohlížíte po vysavači, který v sobě kombinuje více funkcí, nejvhodnější volba je multifunkční vysavač. Umožňuje vysávání suchých nečistot i tekutin, hloubkové čištění koberců, parní čištění a množství nástavců.

Pro malé plochy jsou vhodnější tyčové vysavače, ty ovšem kromě snadné manipulace disponují typicky nižším výkonem. Pokud upřednostňujete snadné zacházení a skladnost, vyplatí se poohlédnout po modelu s vyšším výkonem. Tyčové vysavače se hodí hlavně do panelákových bytů.

Pro méně členité a větší prostory s hladkým povrchem se hodí robotické vysavače. Zcela bez námahy uklidí za vás a lepší modely se vypořádají i s kobercem s nízkým vlasem, nevýhodou je ale vyšší cena.

Robotický vysavač iRobot Roomba 676

Parní vysavač si zase poradí i s dlaždičkami a zažranou špínou, ruční vysavače se hodí pro úklid malých ploch jako je třeba stůl nebo kuchyňská linka. Pokud máte doma alergika, dobrou volbou jsou vysavače s vodním filtrem, které zachytávají nečistoty ze vzduchu.

Nejoblíbenější a nejčastější volbou ale zůstávají klasické sáčkové vysavače s vysokým sacím výkonem.

4. Objem

Objem nádoby vysavače musí odpovídat velikosti plochy, kterou plánujete vysávat. Například pro malý byt s plochou do 50 m2 je dostatečný objem nádoby 2 l, nad 150 m2 už jsou potřeba aspoň 4 l. Objem nádoby nebo sáčku je nutné řešit u sáčkových vysavačů, bezsáčkové jsou vybaveny menší prachovou nádobou, která se dá podle potřeby vysypávat.

Bezsáčkový vysavač Rowenta Cyclonic Animal Care 4A RO6984EA

5. Energetická třída

Stejně jako ostatní elektrospotřebiče jsou i vysavače opatřeny energetickým štítkem. Značení A – G udává energetickou třídu, roční spotřebu, kvalitu filtrace a účinnost vysávání, přičemž A je nejlepší a G nejhorší.

Kromě uvedených pěti tipů samozřejmě hrají roli ještě další faktory, jako třeba už uvedená hlučnost, ale třeba i skladnost, hmotnost a osobní očekávání. Velmi častým kritériem výběru vysavače je také cena, ale neměla by být kritériem jediným.

- Advertisement -
- Advertisement -

Redakce doporučuje

Z 218 na 181 miliard korun. Objem nových hypoték loni klesl téměř o pětinu

Největší propad za posledních deset let loni zaznamenal česky hypoteční trh. Přestože průměrná hodnota hypoték od začátku roku vyskočila...
- Advertisement -

David Rusňák i nadále zůstává v čele investiční skupiny DRFG

Investiční skupina DRFG byla založena v roce 2001 Davidem Rusňákem. Ten i po letošní změně akcionářské struktury zůstává i nadále akcionářem a...

Míříte na konferenci či veletrh? Vezměte si s sebou digitální panely

Každý podnikatel ví, že se musí do určité míry prezentovat na veřejnosti, že musí zaujmout, dostat se lidem pod kůži. Jenže jak...

Jste zaměstnavatelem v oblasti chovu zvířat? I na vás doléhá BOZP

Na bezpečnost práce čili na BOZP zapomíná v dnešní době mnoho lidí. Mnozí si říkají, že kontrola nepřijde, jelikož existuje vícero podniků,...

Vinylové podlahy do kuchyně – komfort i odolnost v jednom

Podlahová krytina má pro obytné i pracovní interiéry zásadní význam a z velké části definuje pocit, který z té či oné místnosti...

More Articles Like This

- Komerční sdělení -