Na stěhování je pravděpodobně nejhorší balení. Ať už mluvíme o stěhování domu, o stěhování bytu nebo o stěhování firem jako takových, balení je zkrátka velice časově náročné. Při balení se vyplatí využívat systém A, B, C, který následně podstatně usnadní celé následné vybalování. Víte, co to zmiňovaný systém je?
Než se pustíte do balení
Balení je zkrátka nedílná součást stěhování jako takového. Nelze přestěhovat všechny věci po jednom, je nutné zabalit všechny věci, aby stěhování bylo následovně efektivní a rychlé. Než se však pustíte do stěhování, řádně si věci protřiďte. Pamatujte na to, že kramařit se v tomto případě nevyplácí, že je dobré zahodit všechno nepotřebné nebo pokažené. Ať už mluvíme o malých či roztrhaných věcech, také o nefunkčních nebo nepoužívaných spotřebičích či o hračkách, které jsou poničené.
Pokud se rozhodnete všechno vytřídit, nakonec nebude stěhování nekonečné, jak se na první pohled zdálo.
Stěhujte se systémem A, B, C
Jak jsme zmínili, vyplatí se stěhovat se systémem A, B, C. Jedná se o systém, díky kterému budete mít ušetřených spoustu nervů i při následovném vybalování.
Funguje to jednoduše – jednotlivými písmeny si budete označovat krabice, do nichž budete balit věci, které chcete přestěhovat. Zatímco do krabice označené písmenem A sbalíte věci, které je nutné vybalit hned první den, do krabice označené písmenem B budete balit věci, které jsou potřebné, ale které nemusíte vybalit hned po přestěhování se. Zatímco do krabic označených písmenem A budete balit kartáčky, nezbytnou hygienu nebo spodní prádlo, do krabice označených písmenem B budete balit nádobí nebo oblečení, které akutně vybalit nepotřebujete.
A do krabic označených písmenem C zabalíte věci, které není nutné vybalit v nejbližších dnech. Mohou to být knihy nebo sezonní oblečení.